شاداب و سرحال کرن عروس هلندی

شاداب و سرحال کرن عروس هلندی

عروس هلندی پرنده های بسیار جذاب و بامزه ای می باشند که می توان بعنوان یک دوست و همدم آن را در منزل پرورش داد. هم بازی با این پرنده و پر کردن اوقات فراغات با عروس هلندی تجربه ای بسیار شیرین و لذت بخش است. یکی از مهمترین نکاتی که هر پرورش دهنده عروس هلندی باید به آن دقت نماید ، شاداب بودن پرنده است. عروس هلندی ها موجوداتی بسیار فعال و پر انرژی می باشند و در صورت افسردگی ، پرخاشگر و گوشه نشینی را برمیگزینند. از این رو در این نوشتار بر آن شدیم تا راهکارهایی ساده و عملی برای شاداب و سرحال نگه داشتن عروس هلندی را به شما مخاطبین عزیز آموزش دهیم.

تهیه قفس برای عروس هلندی

در ابتدا باید قفسی مناسب برای پرنده خود مهیا کنید. ابعاد قفس و اندازه داخلی آن باید به قدری بزرگ باشد که عروس هلندی بتواند در داخل آن پرهای خود را آزادانه باز و بسته نماید. همچنین داخل قفس باید به آسانی تمیز شود. پرنده های ریز جثه معمولا هر 20 دقیقه فضولات بر جای می گذارند و باید داخل قفس را تمیز کرد. رعایت بهداشت به شادابی پرنده بسیار کمک می نماید. داخل قفس حتما تیرک نصب کنید تا پرنده بتواند بر روی آن بایستد. تیرک را در ارتفاعی مناسب در داخل قفس نصب کنید به طوریکه عروس هلندی بتواند با یک حرکت پرشی بر روی آن قرار بگیرد.

تهیه قفس برای عروس هلندی

در داخل قفس عروس هلندی ها نمیتوانند با زاویه عمودی و تند پرواز کنند. لذا سکوهایی در داخل قفس قرار دهید تا پرنده بتواند به آسانی بر روی تیرک بنشیند. به هیچ عنوان از فلزات بعنوان تیرک استفاده نکنید. همچنین جنس تیرک نباید پلاستیکی باشد. بهترین گزینه استفاده از تیرک های چوبی است اما دقت داشته باشید که چوب درخت بلوط و پرونوس برای عروس هلندی ها مضر است.


تهیه اسباب بازی برای عروس هلندی

در داخل قفس اسباب بازی قرار دهید. تنوع بسیار مهم است. عروس هلندی ها پرندگان کنجکاوی هستند و خرابکاری را دوست دارند. برای همین منظور و سرگرم نمودن آنها در داخل قفس اسباب بازی قرار دهید. دقت داشته باشید که اسباب بازی باید سفت بوده و از طرف عروس هلندی غیر قابل جویدن باشد. اگر عروس هلندی اسباب بازی های زیادی برای بازی کردن داشته باشد بسیار شاداب خواهد بود. همچنین برای تنوع دادن اسباب بازی ها را تعویض کنید زیرا این پرنده های دوست داشتنی ممکن است از بازی کردن با اسباب بازی های تکراری خسته شوند.

تهیه ظرف آب برای استحمام عروس هلندی

استحمام می تواند انرژی زیادی به پرنده شما بدهد. از این رو حتما در داخل قفس یک ظرف مناسب و پر از آب ولرم و تمیز قرار دهید تا عروس هلندی شما در درون آن خود را تمیز نماید. دقت داشته باشید که هر روز آب ظرف ها چه ظرف آبخوری و چه ظرف حمام کردن عروس هلندی را تازه نمایید. همچنین می توانید با اسپری کردن آب به صورت غیر مستقیم به سمت عروس هلندی آن را استحمام کنید. دقت داشته باشید که نباید به صورت مستقیم آب پاش اسپری را به سمت عروس هلندی هدف بگیرید.

مراقبت از عروس هلندی

عروس هلندی خود را با مواد غذایی غنی و مناسب با پ رنده تغذیه نمایید. جیره غذایی باید شامل مواد معدنی ، پروتئین و ویتامین های لازم باشد تا عروس هلندی پر انرژی و شاداب باشد. سعی کنید که در طول هر هفته هر روز یک نوع غذا به پرنده خود بدهید. تنوع غذایی برای پرندگان بسیار مهم می باشد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص غذای عروس هلندی مقاله غذای عروس هلندی را حتما مطالعه بفرمایید.

مراقبت از عروس هلندی

سلامت پرنده خود را به طور مداوم بررسی کنید. در صورت مشاهده علایمی همچون کاهش ناگهانی وزن ، له له زدن و تنفس غیر طبیعی ، ترشحات بینی ، مخاط بر روی پرها ، رفتار غیر طبیعی و … حتما به کلینیک دامپزشکی برای درمان پرنده خود مراجعه نمایید. توصیه میشود هر شش ماه یکبار برای سلامتی پرنده خود و پیشگیری از بیمار شدن آن به دامپزشک مراجعه کنید.

خوابیدن کافی عروس هلندی

عروس هلندی باید به اندازه کافی بخوابد. این پرنده هر شب باید 10 الی 12 ساعت خواب داشته باشد. مکان خوابیدن باید تاریک و ساکت و آرام باشد. البته تاریکی مطلق می تواند باعث ایجاد استرس در پرنده شود. برای این منظور به هنگام خوابیدن آنها کمی نور اگر در محیط باشد بهتر است. همچنین مکان نگه داری از آنها باید گرمای کافی داشته باشد.

طول ناخن و منقار عروس هلندی خود را بررسی کنید. در صورتیکه منقار و ناخن های عروس هلندی بیش از اندازه بلند باشند باید آنها را کوتاه کنید. زیرا می تواند به صورت ناخواسته مشکلاتی برای خود و شما ایجاد نماید. عمل کوتاه کردن منقار و ناخن باید به صورت اصولی و توسط یک شخص حرفه ای انجام بگیرد. زیرا ناخن های عروس هلندی دارای رگ خونی بوده و در صورت کوتاه کردن بیش از حد پرنده به شدت آسیب دیده و می ترسد. اسباب بازی ها و وسایلی که در داخل قفس عروس هلندی قرار میدهید به سایش منقار آن در طول زمان کمک شایانی میکند. لذا برای حفظ اندازه منقار عروس هلندی باید اسباب بازی های زیادی در اختیار داشته باشد.

خوابیدن کافی عروس هلندی

هر روز به مدت چندین دقیقه عروس هلندی خود را داخل قفس بیرون آورید تا افسرده نشود. عروس هلندی را تشویق به ورزش نمایید. پیاده روی و یا پرواز در داخل اتاق می تواند سطح انرژی آنها را افزایش دهد. در و پنجره ها را ببنید و از قرار دادن اشیاء تیز و برقی در دسترس پرنده خودداری نمایید. همچنین مواظب حیواناتی همچون گربه باشید که به عروس هلندی شما حمله نکنند. مدت زمانی که عروس هلندی بیرون از قفس باشد ممکن است با فضولاتش محیط خانه و مبلمان و … را آلوده و کثیف نماید. بنابراین اقدامات لازم و تمهیدات ممکنه برای عدم کثیف شدن وسایل منزلتان در نظر بگیرد. (پارچه کشیدن بر روی اشیا و مبل مثلا)

پرنده خود را نوازش کنید. نوازش پرنده راهی عالی برای تعامل و ایجاد ارتباط با عروس هلندی ها می باشد. برای اینکار به آرامی سر و گردن عروس هلندی را با انگشت تان نوازش نمایید. با انجام اینکار به صورت مداوم متوجه خواهید شد که عروس هلندی خودش به سمت شما آمده و سرش را به سمت انگشتان شما خم میکند تا او را نوازش دهید. برخی از اوقات ممکن است عروس هلندی تمایلی به نوازش نداشته باشد در این صورت از انجام اینکار و اصرار بر نوازش پرنده به شدت پرهیز کنید. هر روز با پرنده خود در تعامل باشید. عروس هلندی ها موجوداتی باهوشی هستند و به تحرکات ذهنی نیاز دارند. ارائه این تحرک و تعامل با آن راه حل عالی برای شادابی پرنده و ایجاد ارتباط عمیق با آن است. همچنین شما می توانید پرنده خود را با تکنیک های زیر آموزش دهید:

همیشه با عروس هلندی خود حرف بزنید و یا برای او داستان تعریف کنید.

وقتی پرنده می خواهد بر روی انگشتان شما بشیند با گفتن بالا به او آموزش دهید تا با تکرار کلمه بالا پرنده به نشتن و پریدن روی دست های شما عادت کند. همچنین برای برخاستن از روی انگشتان خود به عروس هلندی پایین گفتن را تعلیم دهید. به طوریکه وقتی می خواهد برود بگویید پایین. تکرار کارها کلید اصلی موفقیت شما در آموزش دیدن عروس هلندی خواهد بود. شما با انجام این تکنیک ها و تکرار هر روز آنها می توانید مطابق خواسته های خود عروس هلندی را آموزش دهید. در صورتیکه با پرنده خود در ارتباط نیستید برای او تلویزیون و یا رادیو روشن کنید. عروس هلندی ها می توانند کلماتی که از اطراف میشوند را تقلید کنند. توپ کوچکی (توپ تنیس) در اختیار پرنده قرار دهید و به تمرین تعادل آن کمک کنید. بعد از چندین بار تکرار بالاخره عروس هلندی شما به تنهایی قادر به نشستن بر روی توپ گرد خواهد بود. هرگز بر سر عروس هلندی خود داد و فریاد نزنید زیرا به سرعت افسرده خواهند شد.

با عروس هلندی خود حرف بزنید

با عروس هلندی خود بازی کنید و آهنگ گوش دهید. عروس هلندی ها می توانند ریتم آهنگ هارا درک کرده و متناسب با آن سر خود را تکان دهند. برای کمک به این استعداد شما نیز باید به ریتم آهنگ واکنش نشان داده و متناسب با آن سر خود را تکان دهید. متوجه خواهید شد که عروس هلندی نیز همراه با شما به ریتم آهنگ واکنش نشان میدهد. حتی عروس هلندی ها می توانند سوت زدن آهنگ ها را تقلید کند.

در صورتیکه یک جفت عروس هلندی برای پرورش دارید باید دقت نمایید که در صورت بیمار شدن یکی از آنها دیگری را از قفس بیرون آورده و در قفس جداگانه ای قرار دهید تا بهبود یابد. در صورتیکه عروس هلندی های شما نسبت به یکدیگر رفتار تهاجمی دارند آنها را سریعا به داخل قفس منتقل نمایید. همچنین برای جوجه کشی از عروس هلندی توصیه میشود از دستگاه جوجه کشی استفاده نمایید. این پرنده به علت جنب و جوش و فعالیت زیاد در بیشتر مواقع از روی تخم ها بلند میشود و یادش میرود دوباره بر روی آنها بخوابد. در چنین مواردی متأسفانه تخم های نطفه دار شانس تبدیل شدن به جوجه را از دست میدهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خرید دستگاه جوجه کشی مخصوص پرندگان زینتی و کسب مشاورره رایگان با شماره 09144485590 در تماس باشید.


565 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سلام من دیدم عروس مادم که الان 5ماهه هست داره پراش میریزه دوباره در میاد بیماری هست یا داره بالغ میشه
ولی عروسام خیلی باهم خوبن جفت میشن یانه دیدم عروس مادم سرشو اورده پایین نره هم پرای مادرو میکنه ماده هم حال میکنه چقدر جداشون کنم؟
پراشونم خیلی میکنن چیکار کنم؟
لطفا کامل جواب بدید

سلام من یه عروس ۶ ماهه دارم ۲ ماه بیشتره گرفتیمش اما از ما خیلی می‌ترسه رو دست نمیاد دیگه احلی نمیشه من خیلی ناراحتم واقعا چجوری احلیش کنم؟

سلام یک سوال دیگه هم داشتم عروس هلندی ماده شیربن کاری های مثل رقصدین میتونه یاد بگیره

سلام من یک ماه پیش یک عروس هلندی خریدم که پنج ماهش و دیروز هم یک عروس هلندی هشت ماهه این ها همش با هم دعوا میکنم چیکار کنم تا باهم دوست بشن

سلام من یه عروس نر ۱ساله دارم و یک ماده ۴ماهه میتونن جفت شن؟
هی نره پر ماده هرو میکنه پشت سر ماده کچل شده چی کار کنم نکنه؟
خیلی میخوابن لطفا جواب بدید کم شیطونی میکنن هی ارومن چه کنم؟🥺

سلام من یه عروس هلندی دارم نمیدونم نره یا ماده نر و ماده میتونن حرف بزنن و اینکه خیلی دارم باهاش حرف میزنم ولی یادنمیگیره

سلام من یه عروس هلندی سه ماهه دارم چهارروزه خریدمش اصلا نمیزاره رو زمین بیارمش فقط میره بالا قفسش رو انگشتامم نمیاد چقدرطول میکشه به ما عادت کنه خسته شدم دیگه….
بعد یه سوال این از حموم کردن خوشش نمیاد چیکارش کنم بعد اگه حمومش کردم چطور خشکش کنم

سلام من می خواهم به عروس هلندی ام رقص یاد بدم ضرر نداره که از اینتر نت ویدیو رقص عروس هلندی بزارم

سلام من عروس هلندی دارم یک نر و یک ماده که دارم ۲۰ روز نر با ماده گذاشتم ولی جفت نمیشه فقط هم دیگرو میزنن چیکار کنم که جفت بشن

سلام من ی عروس هلندی دارم تقریبا یک روز اومده پیشم خیلی کسل و همش پف میکنه ی بار هم خیلی تند تند بال زد مث افسرده ها می مونه باید چیکار کنم خوب شه ؟ مشکلش چیه؟

سلام ما مریض شدیم عروس هلندی هم مریض میشه ؟

سلام عروس هلندی من برنامه غذایی مشخصی نداره من هم شنیدم که بهتره که برنامه غذایی داشته باشه اکر میشه یک برنامه غذایی به من پیشنهاد بدین

سلام میشه نحوه حمام کردن عکس هلندی رو توضیح بدید من یه عروس هلندی دارم بلد نیستم چجوری حموم کنم

سلام من خیلی وقت میشه که یک عروس هلندی دارم دو ماه پیش اینا تخم گذاشته بودن بعد۱۰ از گذاشتن و همشون نره مرد بعدش هنوز ماده خیلی به من عادت نکرده نمیزاره کسی بهش دست بزنه

منظورم اینه که من چقدر دیگه باید صبر کنم که به من اعتماد کنه که بزاره بهش دست بزنم چون من خیلی وقته دارمش ولی هنوز نمیزاره بهش دست بزنم

سلام .من یه عروس هلندی ۴ ماهه گرفتم که پدرش به شدت سرش رو زخمی کرده بوده و حتی فکش رو شکسته بوده ولی با مراقبت پرورش دهنده و پمادهایی که به سرش زده خوب شده .الان که ما حدود دوهفته هست که آوردیمش نمیذاره سرش رو نوازش کنیم بشدت از دست و از انگشتان ما میترسه .چیکار کنم که بذاره نوازشش کنم.در ضمن پشت سرش پر نداره آیا به مرور زمان در میاد؟چیکار کنم پر در بیاره

ممنونم از راهنماییتون🙏🏿🙏🏿🙏🏿

سلام من یه هفته میشه یه عروس هلندی گرفتم وقتی در قفسش رو باز میکنم نمیاد بیرون ولی اگر دستمو ببرم میاد عیبی ندارد خودم بیارمش بیرون؟

سلام من یک عروس هلندی دارم به احتمال ۷۰ درصد هم نره ولی از من فرار میکنه زود میره پیش بابام وقتی کسی میاد خونمون هم خیلی افسرده میشه چیکار کنم خوب بشه ؟

سلام ببخشید من یه هفته ای میشه که دوتا عروس هلندی نر و ماده رو خریدم ولی وقتی از قفس درشون میارم از ماها میترسن و میرن بالای چوب پرده
چقدر طول میکشه تا عادت کنه و چه کار هایی باید انجام بدم؟

عروس هلندی جفت هیچ محلی به صاحبان نمیزاره

سلام من الان دو سه روزه که عروس هلندیمو خریدم باهام عادت کرده وقتی میارمش بیرون پر میگیره بالا پایین میره هنوز پرواز بلد نیست الان مرداد که بیاد میشه دو ماهه نر هستش میخوام چیزی که دوست داره رو بفهمم میشه راهنماییم کنین که از کجا بفهمم؟ بعدشم اینکه من خیلی بیرون می برمش به همجا هم عادت کرده میخواستم بدونم که اشکالی داره تو خونه چند ساعت تنها بمونه ؟یا میتونم با خودم ببرمش بیرون؟.ممنونم

سلام خسته نباشین.ما پریروز یک عروس هلندی چهار ماهه گرفتیم.ولی همش گوشه ی قفسش کز کرده و هیچکاری نمیکنه و کم غذا میخوره میشه لطفا راهنمایی کنین چیکار انجام بدیم تا از این حالت در بیاد؟
ممنون میشم❤

این به احتمال خیلی زیاد مریض شده چون ماهم عروس هلندی داریم لوتینو ۱۱ ماهه تو قفس کز می کرد بردیمش دامپزشکی گفت تو مدفوش میکروب هست و یه دارو ی مخصوص دارد

فاطمه

سلام من ۲ تا عروس هلندی دارم که وقتی بهشون ارزن و تخم کتان میدم فقط تخم کتان رو میخوردن ارزن رو اصلا نمیخورن میدونین چرا؟

سلام من دوتا عروس هلندی دارم یکی شون خیلی کم از قفس میومد بیرون ولی بک چند وقتی بود که درو باز میکردم میومد بیرون بعد الان اومد بیرون پرید پایین بعد بلد نبود بر واز کنه روی زمین افتاد اتفاقی هم براش نیافتاده بود بعد وقتی بردمش توی خونه اش یک دفعه نشت بعد از چند دقیقه دیدم مرد قبلش هم یکم کم اشتها شده بود
بعد اون یکی عروس هلندی یم یکم بی حال شده

سلام عروس هلندی ما هی پراشو میکنه سه تا کنده تا الان چیکار کنیم عادیه یا مریض شده؟

بخاطر اینه که جفت نداره افسرده شده یا باید براش جفت بگیری یا اینه جلوش بذاری یا حتی سرش رو ناز کنی

مرد، دیگه نداریمش ،عروس هلندیمون

وببخشید یه سوال دیگه دارم میتونم ببرمش جلوی اینه یا براش بد هست؟
لطفا راهنمایی کنید ممنون❤

سلام من الان یه عروس هلندی شش ماهه دارم از سه ماهگی دارمش الان جاش رو تغییر دادم چجوری بفهمم اونجارو دوست داره؟

سلام خسته نباشین
چندروزی هست عروس هلندی ما نمیتونه پرواز کنه و پرهای بلندش میرزه میشه بگین چکار کنم

سلام
من دوتا عروس هلندی دارم که اصلا دوست ندارن در قفس بمونن وقتی با یکی بازی میکنم اون یکی حسودی میکنه میاد دستمو قاز میگیره در ضمن برگ وساقه درخت مو خیلی دوست دارن موندم بدم بخورن وبازی کنن با برگ و ساقه مو یا نه درضمن چطور وادار کنم داخل قفس بمونن اخه موقع بیرون بودن همش بازی میکنن غذا نمیخورن

سلام من عروس هلندی ۱سالشه همیشه کنار قفس می شینه میخواهی انگار افسرده چیکار کنم

سلام من دیروز عروس هلندی گرفتم نره و ۳ ۴ ماهشم هست..از دیشب تا امشب خیلی آرومه و زیاد تکون نمیخوره و ورجه وورجه نمیکنه غذا هم خیلی خیلی کم میخوره فق طیه باز از صبح تا الان غذا خورد..دستمم میبرم سمتش انگار میترسه یه یکم دوری میکنه ولی میزاره یکم به نوکش دست بزنم..عادیه کاراش؟!چون تازه اومده خونه یا مشکل داره؟!

سلام من یک عرو هلندی ماده 8 ماهه دارم همسایه مون هم یه عروس نر 3 ساله داره هر دوتاشون تنها هستن یه رو عروسم رو برم پیشش که با هم بازی کنن ولی از اون موقع تا حالا عروس هلندیم مث افسرده ها شده همش میخوابهه چیکار کنم

عروس هلندی دارم ۲۹روزشه ازچ زمانی بایدبهش آموزش حرف زدن بدم ودرروزچقدبایدباهاش بازی کنم؟

سلام ببخشید من دیشب یه عروس گرفتم که ظاهرا نره و ۳ ماهشه دیشب خوب بود ولی امروز هی خودشو به قفسش میزنه و شنیدم الان نباید از قفس بیارمش بیرون درسته؟ چیکار کنم که نزنه خودشو به قفس علتش چی میتونه باشه؟

سلام من یک عروس هلندی دارم که ۲ ماهه دارمش متاسفانه فقط به من ناز میده یا اگه من کنارش باشم اجازه میده داداشم نوازش کنه بابام که میاد سمتش حالت دفاعی میگیره و حتی روز اول جوری بابامو گاز گرفت دستش خون ریزی کرد اما درکل عروس خوبیه ۸ ماهشه ۱۰ کلمه میگه.. فقط من الان بال هاشو کوتاه میکنم چون خیلی شیطونه میشه در بالکن وایمیسته که کی در بالکن بازشه فرار کنه اما از اون موقع بال هاشو گرفتم تو خونه وله و شاده

سلام
امروز یکی سوراخ های دماغ عروس هنلدیم
انگار کیپ شده و خیسه
این مشکلی نیست؟

سلام
یه عروس هلندی خریدم
یه دو روزی تقریبا میشه
امروز دو تا کُرک از زیر بالاش در اورد
اشتهاش هم خوبه غذا شو میخوره
باهاش حرفَم میزنم
در یک ساعت دو سه بار باهاش حرف میزنم نازش میکنم
الان این کُرک ها نشانه افسردگی نیست

سپاس گذارم

ایبی نداره که در پارک روی چمن بزارمش
هموز درست پرواز نمی کنه
چطوری به هش پرواز یاد بدم

چطوری باید به هش یاد بدم که مثلا بوس بده یا کار های دیگه

و پراش خیلی نا منظم در اومده الان تقریبا مهر یک سالش میشه
ولی هنوز پراش نریخته

بعضی وقت ها بهش خیار میدم
عیبی نداره

سلام
من یک عروس هلندی دارم ولی خیلی خوابه نمی دونم چه کار باید بکنم
وقت هایی هم که از قفس میارمش بیرون می زا رمش روی شونم و می خوابه
به نزر خودم که یکم افسر ده هست
و بیشتر اوقات که میارم بیرون و میزارمش روی فرش پرز فرشو می خوره باید چه کار کنم 😟 😟

سلام
من یه عروس هلندی دارم گاهی وقت ها داخل خونه برای 8=9ساعت تنهامیمونه میخواستم بدونم اشکالی نداره هیچ مشکلی براش پیش نمیاد ؟

سلام
ممکنه افسرده بشه و براش خوب نیست

سلام من دوتا عروس هلندی دارم انقدر که دوسشون دارم بعضی اوقات که بیرون از منزل هستن دلم براشون تنگ میشه ☺️❣️

میتونم باهاشون بازی کنم ولی نمیتونم دستم بگیرم جندتا راه حل میدید ؟؟
ممنونم ❣️

سلام
چرا نمیتونید دستتون بگیرید ؟ میزنن ؟

سلام اگه شما از عروس هلندی بترسی عروس هلندی هم نوک میزند اگه شما از عروس هلندی نترسی عروس هلندی هم نوک نمیزند😉

سلام من یه عروس هلندی دارم وقتی اوردسمش خونه سرش پر نداشت و داشت خون میومد بردیمش دامپزشک و یه پماد داد ما هم الان زدیم و خوب شد ولی خواستم بدونم پر در میاره تو سرش یا نه؟

سلام
مولتی ویتامین مخصوص طیور زینتی + کف دریا یا سنگ مینرال بشه بدید و غذای مناسبی هم بدید موهاش درمیاد

سلام به مرور زمان بله

سلام ما یه عروس هلندی داریم ولی همش تو قفس به ارامی میلرزد و کم می خوابد غذا فقط نون میخورد انگار افسرده است نمیدونیم چیکار کنیم میترسیم اگه از قفس بیاریمش بیرون فرار کنه چون علائم فرار رو هم داره تو قفس هکش چشماش رو می بنده تو رو خدا یکی بگه باید چی کار کنیم

سلام
تغذیش نامناسبه بسیار
نباید بهش نون بدید مرغ که نیست
باید غذای مخصوص بخوره
پست زیر رو نگاه کنید ، هر از گاهی اجازه بدید بیاد بیرون ، پنجره ها .. رو ببندید جایی نمیره

تغذیه عروس هلندی

سلام من یک دوتا عروس هلندی دارم هر وقت یکی شون میره جای اون یکی اون عروس هلندیه میزنتش
و دستم و میبرم جای یکی شون گاز میکنه

سلام
طبیعیه

سلام من ۲ هفته هست ک عروس هلندی نر گرفتم الان متوجه شدم ۸ الی ۹ ماهشه الان دو روزه دیگه گازم نمیگیره و تخمه از کف دستم میخوره و یکی از پاهاشو رو انگشتم میگذاره دیدم ک نوشته بودن که برا سخن گو کردنش ۳ الی چهار ماه بیشتر نباید داشته باشه و ۹ ماهگی ب سن بلوغ میرسه و دیگه نمیشه و دوره و از این حرفها خیلی نگران و ناراحت شدم نظر شما استاد گرامی چیه ممنون شاد باشید

سلام
چرا میشه یاد داد ولی زمان بیشتری صرف خواهد شد
روزی 5 بار هر بار 10 20 دقیقه رخ به رخ باهاش تمرین کنید

سلام چطور عروس هلندی را دستمان بگیریم ؟
لطفا هرکی میدونه بزنه رو پاسخ دادن به من جواب بده ممنونم هرکی چند تا روش به من بگه و من بتونم دستم بگیرم قول میدم براش انقدر دعا کنم
ممنون از لطف شما دوستان عزیز
من میترسم ولی خیلی دوسشون دارم
💓😘

کنار قفس بشینید تا به شما عادت کنه و بعد دستون رو ببرید و اگر نوک گرفت به آرامی بیارین بیرون و بازم بشینید و باهاش صحبت کنید تا عادت کنه و اگر عادت کنه دستتون رو ببرین تو قفس خودش میاد رو دستون

سلام عزیزم
اول از همه نباید بترسی باید دستت رو جلوی پاش بیاری که بیا روی دستت

سلام اگر میترسین نوک بزنن به دستتون از دستکش استفاده کنین خیلی جذاب و. دلبرن هیچ خطری هم ندارن

سلام من دوتا عروس هلندی خوشگل دارم عاشقشونم رام رام رام هستن ،آهویی هستن ، فقط من میترسم دستم بگیرم لطفا چند تا روش بگید که نترسم؟
فقط میترسم دستم بگیرم وگرنه خیلیییییییییی دوسشون دارم و وقتی بیرون هستم دلم براشون تنگ میشه

سلام
ترس نداره ، فوقش نوک میزنه یکم خون میاد ! اونم یکمه مشکلی پیش نمیاد