"> جوجه کشی از مرغ به صورت طبیعی و مصنوعی
جوجه کشی از مرغ به صورت طبیعی و مصنوعی

جوجه کشی از مرغ با دستگاه جوجه کشی

از آنجا که گوشت مرغ به عنوان یکی از منابع غذای مصرفی جامعه محسوب می شود در بین مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و قسمت بزرگی از صنعت مرغداری به جوجه کشی از مرغ اختصاص یافته است و ساخت ماشین های جوجه کشی سهم بزرگی در برآوردن نتایج مطلوب در صنعت مرغداری را به خود اختصاص داده است البته به شرطی که این ماشین های جوجه کشی از کیفیت مطلوبی برای بالا بردن راندمان جوجه کشی برخوردار باشند.ناگفته نماند کیفیت تخم های نطفه دار و رعایت اصول بهداشتی و تغذیه هم سهم به سزایی در این امر دارند.

البته فرایند جوجه کشی از مرغ تنها به مواردی که در بالا اشاره کردم ختم نمی شود . در این مقاله سعی کردم تحقیقات زیادی انجام دهم و همه موارد را از زوایای مهم بازنگری کنم تا با زبانی ساده تر این مطالب را در اختیار کسانی بگذارم که در کار پرورش و جوجه کشی از مرغ در مزارع و مرغداری ها از ماشین های صنعتی بزرگ استفاده می کنند حتی کسانی که این حرفه را در محیط های کوچک دنبال می کنند.

هر ساله شاهد این هستیم که هزاران نفر در شهر ها و مناطق مختلف به این حرفه ارزشمند روی آورده اند ولی عدم آگاهی های لازم آنها را در نیمه راه نا امید کرده و از ادامه کار باز ایستاده اند و یا به تلفات و ضررهای هنگفتی که در این امر متوجه شان شده عادت کرده اند. شاید بسیاری از همین آدم ها ترجیح دادند محصولات خودشان را با قیمت های بالاتری به بازار عرضه کنند تا جبرانی برای ضررهای مالی باشد . همه کسانی که خواننده این مطالب هستید طبیعتا این موضوع را غیر اخلاقی می دانید و شاید بسیاری از شماها دنبال راهکارهای مناسب هستید تا این اتفاقات نابهنگام را به حداقل ترین مقدار برسانید و نتایج مطلوبی را به دست آورید . در ادامه همراه من باشید تا اصولی ترین راه ها را به شما پیشنهاد کنم . راهکارهایی که نتیجه تلاش و تحقیق بسیاری از کارشناسان با تجربه است و من یکی یکی به سراغ آنها رفته ام.

پیش شرط های اصولی تبدیل تخم به جوجه

دما

اگر از دستگاه جوجه کشی با کیفیت تمام اتوماتیک استفاده می کنید مطمئن باشید که تنظیم دما توسط سنسورهای هوشمند سنسورین به صورت دقیق انجام می پذیرد و دمای مناسب برای جوجه کشی را به صورت خودکار تنظیم می کند. چرا که منابع حرارتی برای کارکرد این سنسورهای هوشمند در داخل دستگاه تعبیه شده اند و هر وقت دما به کوچکترین میزان تعین شده کاهش یابد این منابع حرارتی به صورت خودکار فعال می شوند.

قبل از اینکه تخم ها را در شانه ها بچینید باید میزان دمای دستگاه را به ۲۰ الی ۲۶ درجه برسانید و توجه داشته باشید اگر از این مقدار بیشتر باشد به سلامت تخم های نطفه دار آسیب می زند.
میزان دمای داخل دستگاه برای جوجه کشی در زمان ستر باید ۳۷٫۷ درجه سانتی گراد باشد و در زمان هچ ۵/. درصد کاهش می یابد.

رطوبت

تنظیم رطوبت هم یکی از پیش شرط های لازم برای بدست آوردن راندمان بالا و کیفیت مطلوب است و این موضوع بسته به نوع دستگاه جوجه کشی که انتخاب می کنید طبیعتا فرق خواهد کرد. دستگاه جوجه کشی با کیفیت و تمام اتوماتیک در زمان ستر میزان رطوبت را بین ۶۰ تا ۸۰ درصد تنظیم می کند و از طریق پمپ آبی که به دستگاه وصل است تامین می شود. شاید سوالی که ممکن است بپرسید این است که چرا میزان دما بین ۶۰ تا ۸۰ درصد است کمتر و یا بیشتر بودن از این مقدار چه تاثیری بر فرآیند جوجه کشی می گذارد ؟

جوجه کشی از مرغ

ابتدا قبل از گذاشتن تخم ها به داخل دستگاه آنها را وزن کنید تا در ایام ستر و هچ بین تبخیر و رطوبت رسانی تعادل ایجاد شود. اگر وزن تخم ها زیاد باشد به رطوبت کمتری احتیاج دارند در غیر این صورت مقدار آن با توجه به میزان وزنشان افزایش می یابد. از طرفی رطوبت زیاد باعث می شود روی تخم ها همیشه خیس بماند و این یعنی ایجاد عفونت و آلودگی که از طریق پوسته به جنین انتقال می یابد و برعکس اگر رطوبت کمتر از این مقدار باشد عمل تبخیر باعث از بین رفتن مایع داخل تخم های نطفه دار خواهد شد و در نتیجه نطفه تلف می شود و یا جوجه متولد شده بسیار سبک وزن خواهد بود و ممکن است چند روز بعد از تولد هم انقدر ضعیف باشد که تلف شود. چند روز مانده به پایان جوجه کشی و در ایام هچ ۱۰ تا ۱۵ درصد بسته به وزن تخم ها رطوبت را افزایش می دهند.

اکسیژن رسانی و تهویه دستگاه های جوجه کشی

در ماشین های جوجه کشی یکی دیگر از مسائل مهم این است که هوا باید به صورت متعادل در داخل ماشین های جوجه کشی جریان پیدا کند و حتی اینکه دستگاه های جوجه کشی در چه محیطی قرار بگیرند بر فرایند جوجه کشی تاثیر خواهند گذاشت اگر عایق بندی دستگاه های جوجه کشی ضعیف باشد و هم دستگاه ها در محیط مناسبی قرار نگیرند منجر به ایجاد مناطق سرد و گرم در داخل دستگاه و در بین تخم ها خواهد شد و این عمل بر روی تخم ها اثرات منفی خواهد گذاشت و باعث به تاخیر افتادن رشد نطفه ها خواهد شد و برای بهبود این وضعیت اگر دستگاه های جوجه کشی در یک سالن سرپوشیده قرار بگیرند به طوری که هوای تازه در محیط اطراف دستگاه وجود داشته باشد، دستگاه جوجه کشی اختلاف هوای سرد و گرم را بالانس می کند و در بین تخم ها جریان می یابد.

وجود هوای تازه به داخل اتاقک های دستگاه جوجه کشی مانع ابتلای جنین ها به بیماری های قارچی و عفونی می شود . هوا باید با یک ترکیب مناسب در داخل ماشین های جوجه کشی در حال عبور مرور باشد و اکسیژن مورد نیاز تخم ها را تامین کند و دی اکسید کربن موجود را از داخل دستگاه های جوجه کشی خارج کند. برای تامین اکسیژن مورد نیاز نطفه ها و کنترل هوا ماشین های تمام اتوماتیک مجهز به دریچه ورودی و خروجی هوا هستند. علاوه بر آن فن های تعبیه شده در داخل دستگاه هوا ی موجود را به خوبی جا به جا و به صورت یکسان تهویه می کند.

نکته قابل توجه این است که دما، رطوبت و اکسیژن رسانی از مهمترین دلایل برای جلوگیری از تلفات نطفه در روزهای پایانی (سه روز مانده به هچ) جوجه کشی است.
اولا در روزهای پایانی رشد جنین کامل شده است و متابولیسم بدن بخاطر تلاش برای بیرون آمدن از تخم زیاد می شود و در نتیجه باعث افزایش حرارت در داخل تخم می شود بنابراین اگر تبادل دمای داخلی و بیرونی دستگاه به درستی انجام نگیرد گرمای تولید شده در داخل تخم محبوس می شود حتی اگر برای چند ساعت این تبادل دما اتفاق نیفتد و میزان دما به ۳۹ یا ۴۰ درجه برسد سبب تلف شدن جوجه در کمتر از چند دقیقه خواهد شد.

روز نوزدهم ،روزی است که نوک نطفه به سطح پوسته رسیده و شروع به تنفس می کند حالا اگر رطوبت داخل دستگاه زیاد باشد و عمل تبخیر کم باشد نوک نطفه به سطح پوسته نمی رسد و قادر به تنفس نخواهد بود و باعث از دست دادن جوجه قبل از تولد خواهیم بود. از طرفی هم وقتی برعکس این موضوع اتفاق بیفتد یعنی شدت تبخیر بالا و مقدار رطوبت به میزان قابل توجهی در داخل دستگاه پایین باشد کیسه های هوایی داخل تخم وسیع تر می شود در نتیجه نوک جوجه زودتر از روز نوزدهم به سطح پوسته تخم می رسد و باز هم زندگی جنین در خطر است.پس فراموش نکنیم که کاهش و افزایش میزان رطوبت در روز های پایانی در زندگی نطفه تاثیر گذار است. در ماشین های جوجه کشی تمام اتوماتیک گروه صنعتی هواباتور توانسته با بهره گیری از سنسورهای SHT ساخت سوئیس میزان رطوبت ماشین را با رطوبت سنج کنند طوری که میزان راندمان تا ۹۸ درصد افزایش یافته است.

در روزهای پایانی جنین بزرگتر می شود و برای تکامل به اکسیژن بیشتری نیاز دارد پس باید میزان اکسیژن موجود در محیطی که دستگاه جوجه کشی در آن قرار دارد به میزان قابل توجهی افزایش داد و این مستلزم این است که دستگاه را در جایی قرار دهید که مشرف به دریچه های جریان هوا باشد تا هوای تازه به راحتی از آن عبور و مرور می کند در غیر این صورت چون متابولیسم جنین در روزهای آخر زیاد است، ممکن است با گرمازدگی مواجه شود و عدم کمبود اکسیژن در ایام هچ حتی برای چند دقیقه باعث از دست رفتن نطفه خواهد شد.

اگر توجه داشته باشید وقتی به صورت طبیعی از مرغ جوجه کشی می شود، پرنده مادر در طول روز چندین بار عمل چرخش تخم ها را انجام می دهد ولی در دستگاه های جوجه کشی عمل چرخش به صورت دستی و یا خودکار است که حداقل باید ۶ مرتبه و در هر ۴ ساعت یکبار انجام پذیرد تا گرما و رطوبت رسانی و اکسیژن به صورت یکنواخت تخم ها را پوشش دهد در غیر این صورت نطفه به پوسته تخم می چسبد و عمل تبخیر کیسه آب، بیشتر می شود و در نتیجه نطفه از بین می رود. همچنین تخم ها باید طوری در شانه ها چیده شوند که قسمت پهن تخم در کف شانه و قسمت باریک آن رو به بالا باشد در غیر این صورت اگر سر نطفه در قسمت باریک شکل بگیرد قادر به تنفس نخواهد.

آب مناسب دستگاه جوجه کشی

آبی که در داخل پمپ های رطوبت رسان جریان می یابد باید عاری از هر نوع آلودگی شیمیایی و بدون املاح باشد در غیر این صورت رطوبت حاصل از این پمپ ها با آلودگی همراه می شود و روی پوسته تخم ها نشسته و آن را به جنین انتقال می دهد و در صورت وجود املاح کنترل کننده های رطوبتی رسوب بسته و ایجاد اختلال می کند. بهتر است از دستگاه های تصفیه آب و کولر های ضد عفونی کننده استفاده کنید و سختی آب را قبل از انتقال به رطوبت سازها بگیرید.

کارهایی که قبل از جوجه کشی مرغ و تولید جوجه باید انجام دهید

  1. جمع آوری تخم های نطفه دار و نگهداری آنها در دمای ۱۳ الی ۱۵ درجه سانتی گراد و به مدت ۷ روز
  2. انتخاب تخم های مناسب از نظر کیفیت، شکل ، اندازه و میزان ضخامت پوسته تخم ها
  3. تخم های نطفه دار را بعد از جمع آوری تمیز و ضدعفونی کنید.
  4. دستگاه جوجه کشی و بخش ستر را قبل از روشن کردن دستگاه ضدعفونی کنید.
  5. تخم ها را در داخل شانه ها و در قسمت ستر قرار دهید.

کارهایی که بعد از جوجه کشی مرغ و تولید جوجه باید انجام دهید

  1. در ایام جوجه کشی کارکرد دستگاه را از نظر میزان دما، رطوبت و اکسیژن رسانی در ساعت های مختلف کنترل کنید.
  2. در روز دهم ستر تخم ها را کندلینگ کنید.
  3. تخم های بی نطفه را از داخل دستگاه خارج کنید و علت تلف شدن تخم های نطفه دار را بررسی کنید.
  4. تخم های که ایام ستر آنها تمام شده در سه روز پایانی به سبدهای هچر انتقال دهید.
  5. جوجه های متولد شده را شمارش کنید. فضولات آنها جمع و داخل دستگاه و شانه ها را تمیز و ضدعفونی کنید.

تخم هایی که گذاشتن آنها در داخل دستگاه ممنوع است

۱٫ تخم هایی که شکسته و ترک دارند گزینه مناسبی برای جوجه گیری نیستند چون به خاطر گرمای بالای ۳۷ درجه سانتی گراد در داخل دستگاه آب داخل تخم به شدت تبخیر می شود همچنین در اثر ترک خوردن، نطفه به راحتی دچار آلودگی می شود و تا مادامی که در داخل دستگاه است آن را به سایر تخم های سالم انتقال می دهد.

۲٫ تخم هایی که شکل نامناسبی دارند : بیضی شکل ،گرد و هر تخمی که تشخیص سر و ته تخم را معلوم نمی کند.

۳٫ تخم های آلوده و خونی : مرغی که دچار عفونت های خونی است تخم را هم آلوده می کند و یا تخمی که در زمان خروج از بدن مرغ در بستری که آلوده به کود ، باکتری و قارچ ، قرار می گیرد، گزینه مناسبی برای جوجه گیری نیستند. نه تنها به جوجه تبدیل نمی شوند بلکه باعث انتقال آلودگی به تخم های دیگر شده و سبب از بین رفتن نطفه های سالم می شود.

۴٫ تخم هایی که اندازه مناسبی ندارند: بدین صورت که اگر اندازه تخم کوچک باشد جنین قادر به تغذیه کافی از محتویات تخم نخواهد بود در نتیجه بعد از به دنیا آمدن آنقدر ضعیف است که تلف می شود. تخم های خیلی درشت نشانگر سن زیاد مرغ تخمگذار است نطفه موجود در این نوع تخم ها هم ممکن است در ایام هچ قبل از رسیدن به حالت سکون رشدشان متوقف شده و تلف شوند و یا دیرتر از موعود به دنیا بیایند.

۵٫ تخم های کهنه و تاریخ گذشته : اگر تخمی تاریخ گذشته باشد و یا به مدت طولانی تری در انبارهای ذخیره تخم باقی بمانند آب و محتویات داخل آن تبخیر می شود و وزن سبک تری خواهند داشت.

۶٫ تخم های که حاصل جفتگیری مرغ و خروس های جوان است و در روزهای اول بلوغ آنها تولید می شود: چون خروس های جوان در دو هفته اول جفت گیری هنوز به بلوغ کامل نرسیده اند و ممکن است توانایی تولید اسپرم با کیفیت را نداشته باشند در نتیجه نطفه ایی که در این تخم ها شکل می گیرند رشد نمی کند و در همان روزهای اولیه تلف می شود.

جوجه کشی از مرغ به صورت طبیعی

روش جوجه کشی طبیعی

فعالیت جوجه کشی در پرندگان به زمان پیدایش آن ها باز میگردد. انسان نیز قرنها است جوجه کشی را به روش مصنوعی اجرا می کند، اما باید توجه داشته باشید که اصول مورد استفاده در هر دو روش یکسان است.

در این پیمانه با جوجه کشی طبیعی، ماشین های جوجه کشی و عوامل مؤثر در رشد نطفه بیشتر آشنا می شوید.

جوجه کشی طبیعی همانطور که میدانید، جوجه کشی طبیعی به وسیله ی مرغ کرج صورت میگیرد.

مرغ کرج حالت مخصوصی دارد که می توان ان را غریزه و یا حس مادری نامید. با استفاده از این غریزه، مرغ ها با تأمین حرارت، رطوبت، تهویه و چرخش، شرایط لازم را برای رشد جنین در تخم مرغ فراهم می کنند.

تشخیص مرغ کرج مرغ کرج به خوابیدن بر روی تخم مرغ علاقهمند است. مرغ هایی که صبح زود یا نزدیک غروب تمایلی به بیرون رفتن از لانه ندارند، ممکن است کرج شده باشند. این حالت را با باد کردن و پوشی دادن پرهای خود نیز نشان میدهند.

حرارت بدن مرغ کرج بالاتر و در حدود ۴۱ درجه ی سانتیگراد است. همچنین صدایش تغییر می کند و خوراکش نیز کم می شود. مرغ کرج انتخابی باید پرهای زیاد، بدن ظریف و پاهای کوتاه داشته باشد.

توجه داشته باشید که از مرغ های کرج ترسو و عصبانی برای جوجه کشی طبیعی استفاده نکنید.

شرایط لازم خوابیدن مرغ کرچ

حرارت محیط خوابیدن مرغ کرچ را باید بر روی ۲۵ درجه ی سانتیگراد تنظیم کنید. همچنین هوای کافی، رطوبت مناسب (۶۰٪) و محیط ساکت و آرام برایش فراهم کنید.

برای خواباندن مرغ می توانید از یک سبد یا جعبه ی چوبی استفاده کنید. لبه های کناری آن را ۷ تا ۸ سانتیمتر بلندتر در نظر بگیرید تا کاه و کلش از آن بیرون نریزد.

توجه داشته باشید که جعبه را باید دور از تابش مستقیم آفتاب، باد و باران قرار حالت، مرغ باید بتواند با بال هایش روی آنها را کاملا بپوشاند. معمولا، حداکثر ۱۵ عدد تخم مرغ را در زیر هر مرغ کرچ قرار می دهند.

روش جوجه کشی طبیعی

در دوران جوجه کشی باید به وضعیت بهداشتی مرغ رسیدگی کنید. محل خوابیدن مرغ را ضدعفونی نمایید. مرغ را از نظر وجود انگل های خارجی نیز معاینه و بررسی کنید.

در مدت جوجه کشی طبیعی آب و غذای مرغ کرج را تهیه کنید. مرغ کرج باید روزانه ۳ تا ۴ بار برای خوردن غذا و دفع فضولات از روی تخم مرغ ها بلند شود که به این ترتیب در حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه تخم مرغ ها را ترک می کند. غذای مرغ کرج باید کم حجم، ولی مقوی باشد.

مخلوطی از دانه ها مانند جو، گندم و ذرت در نزدیکی مرغ قرار دهید. اگر مرغ کرج دچار یبوست شد، از انواع سبزی استفاده کنید و هرگاه دچار اسهال گردید، تغذیه از دانه ها مفید می باشد. برای تحریک اشت های مرغ، بهتر است جیره ی غذایی را به طور مرتب تغییر دهید.

بوقلمون بیش از طیور اهلی دیگر به کرج شدن تمایل دارد. به همین دلیل در برخی از مناطق ایران بوقلمون برای جوجه کشی طبیعی مورد استفاده قرار گرفته و به صورت ماشین جوجه کشی زنده عمل می کند. در این حالت بیست و پنج تا سی و پنج تخم مرغ را میتوانید در زیر بوقلمون قرار دهید.

46
دیدگاه بگذارید

avatar
23 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
خیراله حیدرپورakram .jbariمهدیحسینعلی کرمی Recent comment authors
هادی
هادی

عالی است خدا برکت دهد به دانش شما

نایت کینگ
نایت کینگ

سلام. شرمنده . میگم من ۱۱ تا تخم زیر مرغم گذاشتم . الان روز ۲۲ هست ولی بیرون نمیان… با نور داخل تخم ها رو دیدم و جوجه ها کاملا سالم هستند ولی بیرون نمیان … چی کار کنم ؟؟؟؟ ممنون

Hosein
Hosein

سلام به این هم بستگی داره که درچه ساعتی ازروز تخم بزارن مرغ ها.۲.اگر تا۲۳روز صبرکردی ودیدی جوجه ازتخم بیرون نمیان نطفه تخم هاضعیف هست وجوجه هابرای درامدن ازتخم تأخیردارن باید بیشترصبر کنی

محمد
محمد

چه نژاد مرغ زیاد کرچ میشه ؟

کمیل
کمیل

۱۱تخم گذاشتم ۱از تخم هادراومده خبری ازدیگرآن ها نیست چیکارکنم؟؟

FR
FR

یکی ، دو روز دیگر هم صبر کنید معمولا در جوجه کشی به روش مصنوعی دوره هچر بیش از سه روز طول میکشد. اگر جوجه ای از تخم بیرون نیامد متأسفانه شرایط مطلوب برای تبدیل تخم به جوجه فراهم نبوده است. دلیل این امر به عوامل مختلفی همچون بارور نبودن تخم نطفه دار ، محیط جوجه کشی ، دستگاه جوجه کشی و شخص کاربر بستگی دارد.

Mohammadabassi
Mohammadabassi

سلام مرغ عشق های من سه هفته شده ک تخم گذاشته مرتب هم روش می خوابه ولی خبری از جوجه نیس مشکلی دارن یا عادی هستش ممنون از راهنمایتون

FR
FR

با سلام ، دوره جوجه کشی مرغ عشق معمولا بین ۱۸ الی ۲۰ روز طول میکشد ولی یکی دو روز دیگر هم صبر کنید. اگر خبری از جوجه ها نشد احتمالا تخم ها بی نطفه و یا ضعیف بودن

محمد
محمد

سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که که یک ماه میشه خریدم نرم مسته ولی ماده ام تن به جفت گیری نمی دهد راهنمایی میکند

FR
FR

با سلام، برای آنها در قفس لانه تهیه کنید، کمی زمان نیاز است تا پرنده ها به محیط جدید عادت کنند و با هم جفت شوند.

احمد مرادی
احمد مرادی

سلام ببخشید در طول ایامی که تخم هارو گذاشتیم باید لامپ مدام روشت باشد یانه .؟ ممنون میشم

FR
FR

بله برای ایجاد حرارت لازم لامپ باید همیشه روشن باشد

مبین
مبین

سلام ببخشید من روش های ساده ای را دیده ام که به نظرم کار ساز نیستند
مثلا یک کارتون را می آوری لامپ را از یه ور کارتون رد میکنند بعد یک پیاله
آب را زیر آن قرار میدهند بعد کل کارتون را پوشال میریزند بعد تخم مرغ هارو
میزارند و بعد در طول ۲۱رپز آن هارو میچرخانند . و بعد از ۲۱روز از تخم مرغ بیرون میآید آیا این روش کار ساز است؟یانه؟

FR
FR

با سلام، جوجه کشی از تخم های نطفه دار بسیار حساس می باشد. حتی بیشتر دستگاه های جوجه کشی نیز به دلیل سنسورهای ضعیف و طراحی غیر اصولی راندمان مطلوبی ندارند چه برسد به یک دستگاه جوجه کشی دست ساز با کلی نواقص و ایراد فنی. برای بیشتر افراد ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن و … صرفا جنبه تفریحی دارد و متأسفانه راندمان این نوع دستگاه ها بسیار ایین و در بیشتر مواقع صفر می باشد. اگر قصد دارید به صورت جدی و حرفه ای وارد یان حرفه شوید باید حتما از دستگاه جوجه کشی باکیفیت استفاده کنید. برای… Read more »

علی
علی

سلام مرغ الان پنج روز مانده تخم ها رو باز کنه ولی ترسیده از سگ الان نمی خوابه تخم هاشو چجوری نگه داری کنم میشه

FR
FR

با سلام، روزهای آخر حساسترین دوره برای تخم های نطفه دار می باشند. اگر مرغ شما از حالت کرچی بیرون آمده باشد و جایگزینی برای آن ندارید هر چه سریعتر باید تخم ها را به یک دستگاه جوجه کشی منتقل کنید و با دستگاه ادامه دهید. در غیر اینصورت تمام تخم ها تلف میشوند.

سامان
سامان

سلام مرغ من الان یکهفته است که کرچ شده ودر روز یکبار از روی تخم مرغ ها بلند میشود ایا اشکالی ندارد؟

FR
FR

با سلام اگر سریعا باز به لانه بر میگردد مشکلی نیست

سامان
سامان

سلام

اگه یک تخم مرغ ازیر مرغ کرچ بیرون بیاد و به طور کامل سرد بشه دوباره میتوان ان را در زیر مرغ گذاشت دوباره گرم شود تا جوجه بشه؟ یا فاسد شده است

FR
FR

با سلام به احتمال قوی جنین داخل ان تخم دیگر مرده است.

مرتضی
مرتضی

الان بیست و یک روزبیشتره که تخم گذاشتیم زیر بوقلمون یه دونش بازشده .بوقلمون هنوز روی بقیه تخم ها نشسته,آ یا بقیه هم باز میشن یا نه.

FR
FR

با سلام، بله چند روز دیگر هم صبر کنید به تدریج بقیه تخم ها هم باز خواهند شد.

مرتضی
مرتضی

جوجه از تخم بیرون اومده ولی همش میره زیر مادرش چکار کنم چه جوری بهش غذا بدم

FR
FR

با سلام غذای جلوی مادر و جوجه قرار بدهید و از انها فاصله بگیرید. مرغ ماده پرورش دهنده بسیار خوبی برای جوجه هایش می باشد.

محمد
محمد

سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم. بعد از ۲۲ روز داخل تخم مرغ نگاه میکنم جوجه تکان میخورد و جوجه کامل شده اما بیرو نمیاد. چکار کنم.

FR
FR

با سلام اگر تخم ترک برداشته کمی ترک آن را باز کنید تا جوجه بیرون آید

dfg
dfg

سلام من جوجه کشی مصنوعی با دستگاه اسکندری کردم روز ۲۰ است جوجه ها اندازه دو بند انگشت سوراخ کردند ولی بیرون نمی ایند

FR
FR

با سلام، تقریبا تا ۲۰ ساعت از زمان هچ مشکلی نیست و جوجه ها در تلاش برای شکستن تخم ها می باشند. اما اگر بیشتر از این زمان طول کشید می توانید کمی بیشتر تخم را باز نمایید تا جوجه از آن بیرون اید.

دانیال
دانیال

با سلام ممنون از سایت خوبتون من از سوالات دوستان و جوابهاتون استفاده کردم و همه اطلاعات لازم رو گرفتم ولی لازم دیدم تشکر کنم با سپاس از زحمات شما

FR
FR

درود بر شما، موفق باشید.

Ali
Ali

سلام من زیر پای مرغم تخم گذاشتم الان هفت روزه توش مثل روز اوله میشه تخم هارو عوض کنم یا مرغ سر ۲۱ روز از کرچی در میاد

FR
FR

با سلام بله می توانید ولی برای هر احتمال یک دستگاه جوجه کشی نیز تهیه کنید.

رضا
رضا

سلام چه چیزی به زیر مرغ بیندازیم

FR
FR

با سلام، از کاه و یا پوشال می تونید استفاده کنید.

علی کرمی
علی کرمی

سلام من خودم دستگاه جوجه کسی درست کردم و هر ۳ ساعت یه بار هم می چرخونمش ولی نمی دونم از ۱۰ تا تخم که گذاشتم چند تاش جوجه میشه و مرتب هم این بخش رو تامین میکنم به نظر شما چند تاش جوجه میشه

FR
FR

با سلام، دما و رطوبت و تهویه نیز باید به دقت تأمین شوند. ایا این موارد رو هم رعایت میکنید. روز هفتم به بعد نطفه سنجی انجام بدید و نتایج رو بررسی کنید. موفق باشید.

حسین
حسین

سلام. من ۶ تا تخم مرغ گذاشتم زیر مرغم الان روز ۱۹ هستش و یکی از تخم ها ترک برداشته ولی جوجه در نمیاد و داره تو تخم تکون میخوره.. این جوجه سالم در میاد یا نه. راستی وقتی جوجه کامل شد تموم رگ ها میره تو بدنش یا چند تا رو باقی میمونه؟

FR
FR

با سلام، باید صبر کنید تا دوره هچ جوجه ها کامل شود. در ضمن تمام رگ ها باید بسته شوند در غیر اینصورت جوجه دچار خونریزی میشود.

مهدی
مهدی

من به مدت ۲۱روز تخم داخل دستگاه گذاشتم حالا ۲۱روز تمام شده فقط یکی از تخمها جوجه شده می خواستم بدونم بقیه تخمهارا خودم بشکنم یا خودشون در میان .؟کی در میان

FR
FR

با سلام، یکی دو روز دیگر هم صبر کنید. اگر تخم ها نوک زده باشند (۲۰ ساعت گذشته باشد) و جوجه درون تخم هنوز زنده است می تونید به آرامی پوسته تخم ها را بردارید.

akram .jbari
akram .jbari

سلام ممنونم بخاطر سایتتون ، تخم مرغ های خونی چن روز و مشخص نیست کدوم مرغ کرچ شد ،هیچ کدوم از مرغا مرتب رو تخم ها نمیخوابن و تمایلی هم ندارن برن رو تخم ها ،ممکن خون تخم مرغ علت دیگه ای داشته باشه ؟

FR
FR

با سلام، لکه خونی داخل تخم نشان از نطفه می باشد. احتمال دارد که در اثر گرمای بدن مرغ ها در هنگام خوابیدن نطفه ها رشد کرده باشند.

خیراله حیدرپور
خیراله حیدرپور

سلام خسته نباشی من یه تخم گداشتم زیرش تخم سبک هستن ولی مرع نوک نزده به تخم علتش چیه

FR
FR

با سلام، اگر تخم از اول همون طوری بوده احتمالا پوک می باشد.

بستن
مقایسه