دریافت وام برای احداث مرغداری

میزان وام دریافتی دولت به مرغداری ها

وام اعطایی دولت برای راه اندازی واحدهای مرغداری 300 میلیون تومان می باشد .

وزیر جهادکشاورزی گفته است : در راستای هدفمند کردن یارانه ها از بخش کشاورزی دو وام دیگر به مرغداری ها اختصاص داده است که از خرداد سال جاری آغاز شده است.
یکی برای تامین سوخت و دیگری جهت اصلاح ساختارهای استفاده درست از آب و انرژی که به متقاضیانی که در انتظار دریافت این وام ها هستند به نوبت داده خواهد شد.
همچنین وزارت جهاد کشاورزی مصوب کرده است تا برای کاهش قیمت تمام‌شده مرغ برای صادرات، وام بدون بهره در اختیار تولید‌کنندگان مرغ قرار دهد.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی سالن پرورش مرغ 20 هزار قطعه ای

زمین مورد نیاز : 1000 متر
سرمایه در گردش : 150 تا 200 میلیون که صرف خریدن جوجه و دان مصرفی آنها و سایر هزینه های جاری است که باید حق الزحمه 4 الی 5 نفر نیروی انسانی را هم در نظر بگیرید.
سرمایه گذاری کل : 450 تا 500 میلیون تومان که اگر سرمایه در حال گردش را هم به آن اضافه کنیم 600 تا 700 میلیون تومان سرمایه لازم است.
بازگشت سرمایه : هر دو ماه یک بار

مرغداری صنعتی زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی است که طبق ضوابط خاصی ساخته می شود و در آن به کار پرورش مرغ تخمگذار ، مرغ گوشتی ، مرغ بومی و حتی سایر ماکیان پرداخته می شود و می توان در بازه زمانی از تولیدات آنها از قبیل گوشت و تخم هایی که می گذارند، استفاده کرد.اگر تصمیم به راه اندازی یک واحد مرغداری دارید در ابتدا باید اصول و ضوابطی را رعایت کنید.


برای راه اندازی هر واحد مرغداری با توجه به نوع فعالیت خود نیاز به یک هکتار زمین در خارج از شهر دارید. در غیر این صورت هرگز موفق به گرفتن مجوز نخواهید بود.علاوه بر آن باید مواردی از قبیل ارتباطات جاده ای، نزدیکی به تیرهای برق ، انشعابات آب و گاز هم مهیا باشد تا در راه اندازی سوله های مرغداری میزان هزینه های مصرفی را به حداقل برسانید.

مکانی که جهت اجرای پروژه مرغداری در نظر گرفته اید باید طبق ضوابط سازمان جهاد کشاورزی باشد یعنی :

 • از دیگر واحد های پرورشی حداقل 1 الی 2 کیلومتر فاصله داشته باشد.
 • از مناطق مسکونی 2 تا 3 کیلومتر فاصله داشته باشد.
 • اطراف سوله های مرغداری حتما حصار کشی شود.
 • اجازه فعالیت از دیگر سازمانهای ذیربط صادر شود.

مجوز مرغداری صنعتی

در ابتدا باید در صدد تهیه طرح توجیهی با رعایت کلیه ضوابط فنی و قانونی باشید.

 1. نقشه بنای ساختمان و تاسیسات را تهیه کنید.
 2. به واحد امور دام شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنید و تشکیل پرونده دهید و منتظر دستور کار سازمان جهاد کشاورزی باشید.

شرایط لازم برای احداث سالن های مرغداری

سوله های مرغداری معمولا باید سربسته باشند یعنی نباید هیچ دریچه و پنجره ای داشته باشند که اصطلاحا به آن window less می گویند و از رایج ترین مدل ها برای ساخت سوله های مرغداری است که مجهز به پدها و سیستم های تهویه بزرگ در دیواره های جانبی هستند که از طریق آنها هوای مورد نیاز قابل تامین است. سوله های مرغداری باید مجهز به سیستم های تولید گرما و سرما باشند. شرایط بهداشتی باید در این سوله ها رعایت شود و همچنین قابل کنترل باشند.

تهیه جوجه ها

داخل سوله ها را قبل از وارد کردن جوجه های پرورشی مجهز کنید و سعی کنید اصول بهداشتی را حتما رعایت کنید. جوجه ها را هم سن و در یک روز از گله مادر خریداری کنید. سعی کنید جوجه هایی که هم سن و از یک گله نیستند را باهم در یک سوله مشترک قرار ندهید.
جوجه باید دارای MG و SP و ST منفی باشد.حتی الامکان جوجه ها را از نزدیک ترین محل ها خریداری کنید تا در زمان حمل دچار بی آبی ( هیدراتاسیون) نشوند و جالب بدونید که هر یک ساعت حمل باعث از دست رفتن 1 گرم از وزن جوجه می شود.

تجهیزات سالن مرغداری

یک فضای ۱۰ هزار متری باید حداقل به سه عدد هیتر بزرگ مجهز باشد و مجهز به سیستم های آبخوری و دانخوری باشند که از هم دیگر به اندازه 1.5 متر فاصله دارند تا گله به ناهمساني و دو دستي و چند دستي گرفتار نشود ما نوع اتوماتیک آنها را به شما پیشنهاد می کنیم. آبخوری‌ها حتما قبل از استفاده جوجه ها کاملا شسته شده و با آب تمیز پر شوند . بهتر است هر سه روز یکبار آب داخل آنها تعویض شود و حدود 20 درجه سانتی گراد حرارت داشته باشند.

شرایط بستر در مرغداری ها

بهتر است سالن های پرورشی مجهز به بسترهای نرم و راحت باشند تا جوجه ها هنگام ورود با کف سرد سالنها تماس پیدا نکنند که موجب سرماخوردگی و حتی بروز مشکلاتی در اندام های حرکتی آنها می شود و ممکن است سینه های شان در برخورد با کف زمین سرد تاول بزند.
بسترهای خاک اره، ماسه، سبوس برنج و یا بسترهای مقوایی مناسب ترین نوع بستر برای نگهداری از مرغ های پرورشی است که بهتر است 30 الی 35 درصد هم رطوبت داشته باشند و ارتفاع شان از کف باید به اندازه 5 الی 7 سانتی متر باشد.

یادآوری یک نکته بسیار مهم

هرگز برای جوجه های تازه وارد از بسترهای قدیمی استفاده نکنید و آنها را در هر نوبت از جوجه ریزی تعویض کنید و هیچ وقت به فکر استفاده مجدد از آنها نباشید چون ممکن است حشرات موزی مثل سوسک ها در داخل آنها بستر سازی کرده باشند پس شما در هر حالتی موظف به ضد عفونی کردن محیط پرورشی و مجاز به استفاده از حشره کش ها هستید.
حتی الامکان با استفاده از آب پر فشار و مواد شوینده مثل پودرهای لباسشویی کف سالنهای پرورشی را بشویید.

رطوبت و تهویه سالن های پرورش مرغ

سوله ها به میزان 50 الی 70 درصد باید رطئوبت داشته باشند تا کیفت بستر تثبیت شود در این صورت بستر هرگز خشک نیست و مانع به وجود آمدن گرد و غبار می شود.

بهداشت

سالن های مرغداری، سیستم های آبخوری و دانخوری و همچنین تجهیزات بکار رفته در آنها باید همیشه ضد عفونی شوند .

 • تاسیسات و ساختمانهای اصلی و جانبی مرغداری صنعتی
 • ساختمان اداری و پرسنلی
 • رختکن و سرویس‌های بهداشتی
 • پارکینگ
 • سالن های پرورش و نگهداری
 • انبار نگهداری دارو، واکسن و مکمل ها
 • انبار نگهداری دان و نهاده ها
 • انبار لوازم و تجهیزات
 • سیستم‌های حرارتی و برودتی
 • سیستم‌های تهویه
 • منابع تامین آب (محل حفر چاه آب و محل قرار گرفتن منبع ها برای ذخیره آب)
 • منابع سوخت
 • حوضچه های ضدعفونی
 • محل قرار گرفتن کوره لاشه سوز
 • محل قرار گرفتن کود خشک کن
 • اتاق کالبد شکافی
 • محل قرار گرفتن ژنراتور یا موتورخانه
 • اتاق دود و ضد عفونی
 • سیستم جمع آوری و هدایت فاضلاب


 • am.admin
 • مهر ۳۰, ۱۳۹۷
 • 26177 بازدید
103 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سلام من سینا جاوشیری هستم من میخام از بلوچستان میخام تولید پرورش مرغ بزنم و نمیدانم از کجا اقدم کنم میشه بی زحمت راهنماییکنید

بیرانوند

سلام و وقت بخیر اینجانب هاشمی هستم بانویی ۴۰ ساله که برای احداث مرغداری نیاز به وام ضروری دارم نیروی کار دارم ولی ثرمایه اولیه ما محدود هست و نیاز به کمک و مسالمت مسولین این واحد صنفی رو دارم ،اگر مقدور هست بنده رو راهنمایی کنید

با سلام، برای وام مرغداری بهتره که به اداره جهاد کشاورزی منطقه خود مراجعه کنید.

سلام این نرخ ها برای الانه یا الان 😂

باسلام‌من بنابه دستورسازمان انتقالی مرغداری گرفتم ولی موفق به دریافت وام نشده ام وازمن شرح سندمی خواهندخواهشمنداست دراین خصوص کمک کنید

سلام برای گرفتن مجوز مرغداری گوشتی در استان گلستان شهر آزادشهر چیکار کنم لطفا بهم بگید

با سلام، به اداره جهاد کشاورزی منطقه خود مراجعه کنید.

سلام داداش ما به اداره جهاد کشاورزی مراجعه کردیم ولی اونا یه حرف دیگه زدن گفتن الان مجوز نمیدن به کسی گفتن مثل یه طرحیه که نمیدونیم کی این طرح کی میاد.مث ثبت نام تراکتور بهتون واضع تر بگم اینطوریه آیا درسته؟

با سلام
دارای مجوز و زمین مرغداری در استان خوزستان شهرستان اندیکا می باشم،جهت ساخت و ساز و ادامه کار نیاز به وام دارم.
با تشکر

با سلام، لطفا به جهاد کشاورزی منطقه خویش مراجعه کنید.

من وام می خواهم زمین هم فراهمه می خواهم کمکم کنید استان کوردستان روستا های سنندج

با سلام، اقای اسدی عزیز برای وام گرفتن برای این نوع مشاغل باید به اداره جهاد کشاورزی مراجعه کنید.

این براورد مال عصر حجر هست

سلام من در خوی بخش صفائیه منطقه ی الند روستای بلسور علیا میخوام یه مرغداری راه بندازم که هم به اقتصاد کشور کمکی کرده باشم و هم به افراده بی کار یه فایده ای رسانده باشم

خب الان ک چی
افرین ک ب اقتصاد کمک می کنی 🙄🙄🙄🙄🙄🙄افرین ک به افراد بیکار فایده میرسونی 😶😶😶😶

😂😂

سلام من یک پرورش مرغ تخم گذار میخوام راه ندازی کنم به وام احتیاج دارم چیکار باید بکنم ممنونم راهنمای کنید

سلام باید به اداره جهاد کشاورزی شهر خود مراجعه کنید.

با سلام خسته نباشید
بنده میخواهم یک مرغ داری فعال کنم
یه هکتار زمین بیرون از شهر دارم سند و برق واب همه چی دارم سالن ۶۰ در ۲۰ هم دارم
از تاق نگهبانی تا اتاق کنارکنان و انبار دارم
آیا میتوانم مرغداری بزنم
لطفا راهنمایی کنید باید از کجا شروع کنم

سلام من بچه چابهارم میخوام پرورشگاه مرغ داری بزنم نمیدونم ازکجا شروع بکنم منطقه ماهیچ پرورشگاهی وجود ندارد نمیدونم وام بسیج سازندگی سود داره یا نه دوستان اگه بیشتر راهنمایی بکنید ممنون میشم

اصلا این همه هزینه که میگین همش حرف مفته من الان درعسلویه توی یه روستا هستم یه مجوز۲ملیونی ازدهیاری روستا گرفتم ورفتم پای یکی ازتپهای اطراف روستا ویه سالن با خشت گلی درست کردم وچندتا کولرگازی هم گذاشتم داخلش وسلام وهرسری ۱۰هزارتا جوجه ازشیرازبرام میارن وبرای دونه هم نون خشک وذرت وگندم به مرغام میدم وکاملا اورگانیک پروش پیدا میکنن اما ۷۰ روز وبیشترطول میکشه کلا بهتون بگم با کمتراز۱۰۰ تومن راه اندازی شدبهمن۹۸ تازه زمین هم نداشتم وازدهیاری روستا اجاره کردم ماهی ۱۵۰۰ به حساب دهیاری میریزم اما چون مرغام همه ارگانبک وبدون دارو وموادشیمایی به طورطبیعی بزرگ میشن… Read more »

سلام كجاي عسلويه هستي ميتونم شما ببينم

سلام کجای عسلویه هستید…امکانش هست شمارتون رو بذارید؟

سلام میتونم شمارتون رو داشته باشم

سلام شمارتون رو بهم میدید ازتون راهنمایی بگیرم؟؟؟؟

باسلام وعرض ادب واحترام من ازشیرازهستم میخواستم کارمرغداری یاپرورش بوقلمون راه اندازی کنم ولی سرمایه کافی این کاروندارم آیاممکنه وام باحداقل تنفس1ساله بدن که اقساط وام یکسال بعدشروع بشه یایک شریک سرمایه گذارهست که همکاری کنه؟

سلام بنده جوازو دارم و زمینم واسه منابع طبیعی هستش وام بدن رفتم توکار خبری هست یا نه؟راستی الان هزینه ساخت 30000ققطعه قفسی چقدر درمیاد

سلام من اطراف شھرکردم زمین رو میتونم جور کنم ۳۰۰ تومن سرمایہ دارم میشہ با این مقدار کاری کرد کسی خواست یا تمایل بہ شراکت داشت تماس بگیرہ

سلام زمین برای ساخت پرورش ماهی دارم ولی سرمایه ندارم لطفا جایی معرفی کنید وام بگیرم ممنونم

سلام اول مجوزازجهادکشاورزی بگیرید

مرغداری نیمه کاره ملایر دارای پروانه ،دارای ۱۰ هکتار زمین،،۷۰درصد ساخته،،نیاز به شریک یا وام فوری دارم..

سلام . برای شراکت حاضر به همکاری هستم.

سلام لطفا برای ما که دانشجوی دام)پزشکی وکاردانی دامپزشکی و کسانی که تحصیلات دکتری دامپزشکی درزمینه تولید هستند. این ترح را بزارید ما رفتیم تحصیل کردیم که در رشته خدمان موفق و ارسه به توسعه موفقیت ملی بیاریم اگر هرکس درزمینه تحصیلات خود به موفقیت برسد
ما بی نیاز در کار کارخانه تولید وشهرسازی
به آبادانی کشور می رسیم
با تشکر

کجا کامل راهنمایی میکنه ؟

سلام من هم تجربه احداث دامداری رو دارم هم مرغداری پدرم هم مرغداری ۳۰هزاری گوشتی داشته که متاستفانه زمان بدی بوده و دون نایاب بود به همین علت ورشکست شدن جوان هستم و مجرد و فعال تجربه دارم ولی سرمایه ندارم اگر کسی تمایل داشت با هم همکاری کنیم هر شهری هم شما بگید حاظرم بیام چون علاقه دارم به پرورش دام و طیور. یا علی

سلام.من تازه پیامتون رو خوندم .اگر هنوز مشغول کار نشده اید ما داریم مرغداری رو شروع میکنیم و نیاز به یک‌نفر ماهر و علاقمند در کار مرغداری داریم.در شهرکرد

میشه شمارتو بدی

سلام خوبی میشه شمارهتونو بدی چندتا سوال داشتم ازت

سلام من زمین مورد نیاز برای مرغ داری دارم همراه با سند از محدوده شهری هم خارجه با اب برق و گاز تقریبا فاصله زیادی ندارم نزدیک 700متر فاصله است دنبال وام هستم برای ساخت مرغ داری اگه کسی می دونه کمکی کنه ممنون یا خودش هم سرمایه گذاره مشکلی نیست می تونیم باهم کار کنیم زمین واقع در گلپایگان

سلام اگه بخواهم 500 مرغ بومی تخم گذار پرورش بدهم نیاز به مجوز دارد یاخیر؟

با سلام ، برای اطلاعات بیشتر لطفا به اداره جهاد کشاورزی شهر خود مراجعه نمایید.

سلام من یک مرغداری 20000 تایی دارم کسی اگه می خواهد آماده واگذاری هستم.

سلام کجا هست به چه شرایطی ا گر گیلان رشت یا اصفهان باشه همکاری میشود

سلام مکانش کجاس و قیمتش چنده برادر

سلام کجا هست

سلام.کجاست ؟

فروش یا اجاره
اگه می خواهید که بفروشید قیمت را بگویید

سلام شمارتون رو بدید

سلام به این شماره پیام بده اگر واگذار میکنی امتیاز رو در خدمتم

چرا ، آیا دخل و خرج و …. نمیخوره؟ چه نکات منفی در داشتن مرغ داری هست. لطفا به من ایمیل بزنید.

سلام
کدوم شهر

سلام اقارضا وقت بخیر ایامرغداریتون هنوز موجود هست.؟اگه هست ادرس مرغداریتونم محبت کنید

سلام وام برای پرورش بوقلمون چقدهس ایاسالون اجاریی هم قبول میکنند

سلام من یه سالن 40 متری دارم می خواهم پرورش مرغ گوشتی بدهم باید از کجا وام بگیرم تا سالن م را کامل کنم بر ای پرورش مرغ؟

سلام خدا قوت از کار اشتغال زایی تون اول شما به اندازه۹۶۰هزار تومن خرید خوجه انجام بدین بعد جهاد بهتون وام میده

قیمت این دستگاهها ی جوجه کشی چقدر هست؟

سلام من دستکاه جوجه کشی دارم ولی سرمایه ندارم

سلام علاقه زیادی به پروش مرغ دارم سرمایه من آخر آخرش ۲۲ ملیون است تهران هستم در حال حاظر بی کار هستم مشورت بدین کجا شروع کنم یا اگه کم جایی هست وام بگیریم مشورت کنم باید چی کار کنم

سلام من اهل خوزستانم زمین داریم دوهزارمتر نزدیک چشمه اب و برق و گاز هم نزدیکشه صد میلیون هم سرمایه دارم آیا میشه رفت سراغ این کار ؟امیدی هست؟لطفا راهنمایی کنید

سلام من مرغداری دارم اتومات دنبال شریک درستی میگردم خودم کارمندم مرغداریم صحنه ی کرمانشاس اگه نباشه میفروشم

سلام.جناب سرمایه چقدر می خواهد

سلام من زمین دارم و اب و گاز و برق ولی مجوز ندارم از چه کسی باید راهنمایی بگیرم

من در اطراف بستان آباد زمین در حدود9000متر که حصارکشی کردم برای مرغداری اما جهاد سنگ اندازی میکند اگر مایل باشید شروع کنیم سنتی رو .

سلام آقای عبدلی،من قزوینم هم شرایط شما زمین هم هست خواستی همکاری کنی تماس بگیر

علب عبدی با ۲۲ تومن دداش برو دوتا غازبخرببردرکوچتون بچرون مردمومن من خودم سالهاس به فکراین کارهستم تازه عسلویه هم هستم وراحت مث اب خوردن میتونم گوشت مرغهاروبسته بندی کنم وبا قژمت بسیارخوب بفرستم واسه دوبی وامارات وعراق اما هیچی که نخواد۹۰۰ ملیون واسه کسی که ازصفزبخوادشروع کنه نیاز داره نمیخوام نامیدت بکنم ولی تو باید توی بورس سرملیه گذاری کنی اونجا تهران برای این کارا خوبه واقعا میگم

سلام بنده تمام امکانات لازم دارم وتازه مرغداری را خریداری کردم و تمام مجوزات لازم دارم تنها جهت راه اندازی و خرید تاسیسات مثل اتومات کردن دان و احداث انباری و خرید آسیاب احتیاج به منابع مالی یعنی وام دارم از کجا اقدام کنم .با سپاس

باسلام.من الان500میلیون دارم.یک هکتارهم زمین دارم آب چاه هم داخلشه.بااین وضعیت چندقطعه ای رو میتونم شروع کنم.ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

من سرمایه آنچنانی ندارم اما اگر خواستی هم اطلاعات و هم نگهداری و مهارت لازم رو دارم البته من خوزستان هستم چون سرمایه ندارم و وام هم به شرایط بستگی داره نمیتونم تنهایی کاری کنم اگر مایل بودی با کمترین تلفات باهاتون کار میکنم وات در خدمتم

دور زمین تو دیوار کن یه گوشه از زمین یه سالن ۱۰هزاری درست کن کم کم بعد سالن اضافه کن .

ببخشید من مجوز مرغداری دارم ولی فعلا خبر ازهیچ وامی نیست گفتم ببینم آیا در سال ۹۸وام برای احداث مرغداری میدن ممنون میشم کمکم کنید

سلام
متاسفانه من هم زمین گرفتم باهمه مجوز ها
به وام که رسیده میگن وام خبری نیست
میگن از تولید دفا میکنیم ولی خودشون نابودمیکنن

سلام اقا مروی کدوم شهر هستید

سلام آقا امید اگه وام میخواهی به من تلگرام پیام دهید با هم همکاری کنیم

سلام من جمال هستم از شيراز، *** اين شماره من هست اگر امكان داره با من همكارى كنيد 🙏🏻🙏🏻ممنون

اگر خوزستان هستی میتونیم همکاری کنیم سرمایه رو ندارم اما تجربه کامل رو کسب کردم

سلام . حزباوی هستم از خوزستان برای احداث مرغداری و گرفتن وام لطفاً همکاری کنید

سلام میشه ما رو راهنمایی کنید
من در نواحی اهواز قصد دارم مرغداری احداث کنم ولی تجربه کاری ندارم

دوست عزیز سعی کن مدتی تجربه کسب کن و با یک کاربلد شروع کن والا آینده خوشی نداره

ترجبه و پول درکنار هم بدرد میتونه بخوره رحمان عاقا دیگ تو این دوره زمونه پول ک نداشته باشی باید از صفر شروع کنی

سلام اگر امکان داره به شماره – تماس بگیرید یا پیام دهید بنده به وام نیاز دارم

سلام خدا قوت چقدر وام میخایی

سلام میشه شمارتون رو بدید

سلام بند نیاز به وام دارم

سلام،بنده وام میخواهم برای ایجاد مرغداری با محدودیت،اگر امکانش هست کمکم کنید.ممنون

سلام من میخوام از صفر شروع کنم نیاز به مشورت و راهنمای دارم ممنون میشم کمک کنید

درود. کدام شهر هستید؟

سلام من درمرغداری کارکردم چه کمکی مخواهید

سلام اگه اطراف اهواز هستید من تجربه کامل دارم میتونم کمکتون کنم

سلام بنده جواز مرغداری دارم و سرمایه حدو 700 میلیونی منتظر وامم خبری هست؟

سلام آقا.من وام میخوام برای اجاره سالن و پرورش مرغ تخم گذار اگر همکاری کنید با من خیلی ممنون میشم

سلام وقت بخیر
میتونم شماره شما رو برای همکاری داشته باشم؟

نه بفروش

سلطان وام بهت دادن چقدر دادن با چ صودی

سلام علیکم بنده از اهواز هستم زمین یه هکتاری دارم میخوام یه سالن ۲هزارتایی تخمگذار بسازم چقدر هزینه میخواد

سلام، در این مورد باید با یک کارشناس مشورت کنید. هزینه سالن مرغداری با توجه به آب و هوای منطقه شما کمی بیشتر از سایر مناطق خواهد بود. در صورت نیاز به مشاوره و خرید تجهیزات مرغداری با شماره 09126390982 تماس حاصل فرمایید.

تماس با کارشناسان فروش کارخانه