"> نکاتی در زمینه رفتارشناسی و تغذیه غاز ،پرورش غاز

نکاتی در زمینه رفتارشناسی و تغذیه غاز

پرورش پرندگانی مانند غاز یک امر تخصصی است و برای انجام بهتر آن باید دانش و تجربه کافی را داشته باشید. رفتارشناسی و تغذیه غاز ها از جمله موارد مهمی هستند که باید در پروش این پرنده به آن ها توجه کنید. برای بهره گیری از تجربیات یکی از افراد باسابقه پرورش دهنده غاز توصیه می کنیم مصاحبه بخش تبلیغات گروه صنعتی هواباتور با اقای پرسیاوش که حاوی اطلاعات ارزشمندی در این زمینه است را بخوانید.

۱ – بسیاری از افراد باسابقه در زمینه پرورش غاز بر این نکته اذعان دارند که این پرنده بسیار باهوش و مهربان است. شما در این زمینه چه تجربه و خاطره ای دارید؟

از لحاظ هوشی باید بگویم که این پرنده دارای هوش سرشاری است به طوری که حتی می توانید به جای سگ نگهبان از دو عدد غاز در خانه استفاده کنید. زیرا غازها با شنیدن صدای بسیار کوچکی در شب شروع به سر و صدا کرده و شما را مطلع می کنند. علاوه بر این غازها پرنده های بسیار مهربانی هستند. غازهایی که خود من پرورش می دهم و به آن ها علاقه نشان داده و مهربانی می کنم، متوجه این مهربانی می شوند و وقتی به داخل آن ها می روم به این علاقه و مهربانی واکنش نشان می دهند.

۲ – تغذیه غاز بسیار مهم است و باید در آن نهایت دقت را به خرج داد. اشتباه رایجی که وجود دارد این است که فروشندگان مواد غذایی پرندگان می گویند که کنسانتره غذای غاز است. شما برای تغذیه غازهایتان از چه مواد و وعده های غذایی استفاده می کنید؟

در ۱۰ روز اول پس از خارج کردن از دستگاه جوجه کشی، به جوجه غاز ها پلیت و مقدار خیلی کمی مولتی ویتامین می دهم اما من برخلاف سایر پرورش دهندگان غاز در تغذیه جوجه ها از محلول آب و شکر استفاده نمی کنم. بعد از ۱۰ روزگی سبزیجات را نیز به عنوان مواد غذایی به جیره اضافه می کنم. همچنین هر ۴ ، ۵ روز برای جلوگیری از بیماری های عفونی و دفع ویروس ها و میکروب ها ۳ ، ۴ حبه سیر را رنده کرده و به داخل آب می ریزم و به غازها می دهم.

۳- گندم ، جو و سایر غلات که در غذای غازها استفاده می کنید مواد بسیار مقوی هستند. برای تغذیه غازها از چه زمانی از غلات استفاده می کنید؟

من با توجه به تجربه ای که در پرورش غاز ها دارن در ۴ ماه اول از کنسانتره و پلیت برای تغذیه جوجه ها استفاده می کنم اما پس از ۴ ماهگی گندم ، ذرت و جو به این پرندگان می دهم.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ژیوار Recent comment authors
ژیوار
ژیوار

عالی و خوب با کمترین هزینه نگهداری

بستن
مقایسه