نحوه قرار گیری تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی

نحوه قرار گیری تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی

هر دستگاه جوجه کشی دارای قسمتی برای قرار گرفتن تخم های نطفه دار میباشند که شانه جوجه کشی نام دارد، شانه های جوجه کشی وطیفه نگهداری تخم را دارند ، اما کاربر میتواند تخم نطفه دار را به دو طریق درون دستگاه قرار دهد اول اینکه قسمت پهن تخم روبه بالا باشد و دوم اینکه قسمت باریک تخم رو به بالا باشد.

نحوه چیدن صحیح تخم درون شانه جوجه کشی یا ترنر به این صورت میباشد که قسمت پهن تخم بایستی به سمت بالا قرار گیرد زیرا اگر به این صورت عمل ننماید سر جوجه در قسمت باریک قرار خواهد گرفت و در نتیجه قادر به نفس کشیدن نبوده و از بین خواهد رفت. در تخم نطفه دار قسمتی وجود دارد که به آن کیسه هوا گفته میشود و در قسمت پهن تخم مرغ میباشد پس شما باید حتماً تخم ها را به نوعی بچینید که قسمت پهن تخم روبه بالا قرار گیرد تا نطفه بتواند تنفس نماید.

شاید با خود سوال کنید در جوجه کشی طبیعی چرا به این صورت نیست ؟!

بله در جوجه کشی طبیعی تخم ها توسط مرغ مادر چرخانده میشوند که مانع از چسبیدن نطفه به پوسته میگردد، در دستگاه های جوجه کشی جدید دقیقاً با الگو گیری از روش چرخاندن تخم ها توسط مرغ مادر سیستم چرخش پیشرفته 360 درجه را برای تخم فراهم آورده اند که تنها توسط چند کارخانه در جهان که سازنده برترین دستگاه های جوجه کشی میباشند این نوع چرخش اعمال شده است ، اگر نمونه ای از این دستگاه های جوجه کشی را بخواهیم نام ببریم میتوانیم به دستگاه جوجه کشی هواباتور 6 اشاره نماییم که یکی از برترین و پیشرفته ترین دستگاه های موجود در بازار ایران میباشد ، این محصول قادر است با استفاده از سیستم پیشرفته چرخش خود از هر پرنده ای جوجه کشی نماید.


قرار گیری تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی

توجه داشته باشید در سیستم چرخش 360 درجه تخم های نطفه دار به صورت افقی قرار میگیرند و دیگر نیازی به چیدن صحیح آنها نیست ، در این روش شما تخم را به هر نوعی که قرار دهید اهمیتی نخواهد داشت زیرا چرخش به صورت 360 درجه میباشد. دستگاه هایی که از این سیستم چرخش استفاده کرده اند عموماً از 10 الی 15 درصد راندمان بیشتری برخوردارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه جوجه کشی هواباتور 6 میتوانید به صفحه اصلی وب سایت هواباتور مراجعه فرمایید و علاوه بر دستگاه جوجه کشی هواباتور 6 انواع دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی را مشاهده فرمایید. وب سایت هواباتور یکی از قدیمی ترین ارائه دهندگان دستگاه های جوجه کشی کوچک و بزرگ استاندارد میباشد. محصولات ارائه شده در وب سایت هواباتور از جمله انواع دستگاه های جوجه کشی ایرانی دارای 12 ماه گارانتی بی قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش میباشند که در صورت خرابی و یا بروز هر مشکل دیگری در دستگاه به صورت رایگان تعمیر خواهد شد چراکه گارانتی بدون هیچ قید و شرطی میباشد همچنین خدمات پس از فروش نیزشما را در تمامی مراحل یازی خواهد نمود و تا 10 سال پس از اتمام گارانتی تضمین تولید قطعات یدکی دستگاه را به شما میدهد.


12 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سلام من تخم مرغها رو چیدم ولی چون تعداد کنه تو گردش دستگاه تخمها میوفته

با سلام، از چه دستگاهی استفاده میکنید؟ چه نوع شانه ای داره؟

سلام قرار دادن صحیح تخم مرغ در کارتون برای جوجه کشی باید چگونه باشد ؟

با سلام تخم ها را به پهلو بچینید. کف کارتون نیز کمی کاه قرار بدهید.

سلام من هفت روز سر باریک تخم مرغ را بالا گذاشتم ولی بعد درستشان کردم میخاستم بدانم اینها جوجه میشوند یا نه

سلام من هفت روز سر باریک تخم مرغ ها را با لا گذاشتم ولی بعد درستشان کردم حالا میخواهم بدانم این ها جوجه میشوند یا نه???

با سلام نطفه سنجی کنید ببنید که ایا نطفه ها هنوز سالم هستن یا نه

خوب بود

عالی کارتون

با سلام، نظر لطف شماست. موفق باشید

سلام من تخم هارودرست قراردادم اماحفره هوا نوک باریک تخم تشکیل شده علت چیه

سلام، حفره هوا در نوک پهن تخم قرار داره باید دقیق نگاه کنید.

تماس با کارشناسان فروش کارخانه