جیره غذایی پرندگان خانگی

جیره غذایی پرندگان خانگی

جیره غذایی

علائم بالینی

بیشترین ابتلا در نواحی ناحیه پشت غده یوروپیجال و بال ها دیده شده است. البته مخاط دهان و همچنین مخاط چینه دان و مری نیز ممکن است مبتلا شوند. تومورها به صورت بر آمده، نامنظم و پرولیفراتیو بوده و ممکن است به اولسر تبدیل شوند.

تشخیص


آزمایش سلول شناسی، آسپیره کردن تومور با سرسوزن ظریف یا بیوپسی از آن در تشخیص اهمیت دارند.

درمان

توده همراه با لبه های آن تا حد امکان برداشته می شود. در صورت امکان پرتو درمانی نیز در نظر گرفته شود. استفاده از کاربو پلاتین و سیس پلاتین در داخل جراحات و سرما درمانی نیز به کار گرفته شده اند.

لیپوما

لیپوما تومور خوش خیم سلول های چربی است که با گذشت زمان به سرعت می تواند رشد کند. وقوع این تومور در با جریگار شایع است ولی در تمام گونه های پرندگان خانگی دیده میشود.

سبب شناسی

جیرهٔ غذایی با چربی بالا و فعالیت بدنی کم می توانند در شکل گیری لیپوما نقش داشته باشند. این تومور اغلب در پرندگان چاق دیده می شود. کم کاری تیروئید ممکن است در تشکیل لیپوما مؤثر باشد. احتمالاً در با جریگار استعداد ژنتیکی وجود دارد.

علائم بالینی

قسمت هایی که معمولاً مبتلا می شوند شامل ناحیهٔ پایینی سینه و شکم، بالها، پشت، گردن و پاها می باشند. تومورهای بزرگ ممکن است در راه رفتن و حرکت اختلال ایجاد کنند.

تشخیص

با ملامسه وجود هر گونه تودهٔ مواج و نرم مشخص گردد. از روی پوست توده ها میتوانند به رنگ سفید یا زرد دیده شوند. برای تأیید تشخیص بیوپسی از تومور یا آسپیره کردن با سرسوزن ظریف الزامی است.

درمان و جیره غذایی

لیپوما در اکثر مواقع به تغییرات جیره پاسخ می دهد. پرنده تحت جیره کم چرب قرار داده شود، غذای مصرفی آن کاهش و فعالیت بدنی افزایش یابد. جراحی زمانی انجام می شود که تودهها در حرکت پرنده

جیره غذایی پرندگان خانگی

اختلال ایجاد کنند، و به اولسر تبدیل شوند یا عفونی گردند و یا اینکه پرنده به توده نوک بزند. برداشت کامل در صورت بزرگ بودن توده امکان پذیر نیست. توده ها ممکن است عروق دار باشند لذا احتمال خونریزی وجود دارد. تا زمان تأیید تشخیص کم کاری تیروئید از داروی لووتیروکسین استفاده نشود.

لیپوسار کوما

تومور بدخیمی است که متشکل از لیپوبلاست ها و ادیپوسیت های آنابالغ هستند .

علائم بالینی

لیپوسارکوما تودهٔ زیرجلدی سفت، لوبوله و پر عروق با کپسول خارجی ضعیف است. این تومور معمولاً بر روی جناغ یا غده یوروپجیال تشکیل می شود. گاهی اوقات در کبد، عضلات اسکلتی و نواحی سینه و شکم نیز دیده می شود. این تومور توانایی متاستاز و خاصیت تهاجم موضعی دارد. لیپوسارکوما در با جریگار، طوطی کوچک استرالیا، طوطی پاراکیت، طوطی کواکر و کونوره های چهره سبز گزارش شده است.

تشخیص

برای تأیید تشخیص بیوپسی انجام شده و برای بررسی بافت شناسی ارسال گردد.

درمان

برداشت کامل توده به دلیل خاصیت تهاجمی تومور اغلب مشکل است.

فیبروسار کوما : سبب شناشی

فیبروسارکوما تومور بدخیمی است که از سلول های مزانشیمال و فیبروبلاست ها منشاء می گیرد. فیبروسارکوما معمولاً در با جریگار، طوطی کوچک استرالیا و مک کاو دیده می شود ولی در سایر گونه ها نیز می تواند اتفاقی بیافتد.

جوجه کشی از پرندگان خانگی

اگر از کار تمام وقت خود خسته شده‌اید و تصمیم دارید کسب و کاری پر سودی در خانه تاسیس کنید پیشنهاد ما خرید یک دستگاه جوجه کشی و تهیه چند نوع تخم نطفه دار جهت انجام فرایند جوجه کشی می باشد . در انتخاب دستگاه جوجه کشی بسیار باید دقت داشت باشد چرا که با خرید یک ماشین جوجه کشی غیری استاندارد باعث تلف شدن تخم های نطفه دار شما خواهد شد . پیشنهاد ما برای خرید دستگاه جوجه آوری ماشین جوجه کشی هواباتور ۶ حرفه ای می باشد . این دستگاه ساخت گروه صنعتی هواباتور بوده و دارای استاندارد های اروپای و ملی کشور عزیزمان می باشد.

دستگاه جوجه کشی هواباتور 6

دستگاه جوجه کشی هواباتور ۶


تومور در پرندگان
بیماری استرس و سوء تغذیه در پرندگان


0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با کارشناسان فروش کارخانه