معرفی نژاد بلدرچین کالیفرنیایی

معرفی نژاد بلدرچین کالیفرنیایی

بلدرچین کالیفرنیایی، یکی دیگر از گونه های بلدرچین است که خصوصیات مشترکی با بلدرچین گامبلی دارد. نام انگلیسی آن  California Quail است و البته با نام علمی Callipepla californica هم آن را می شناسند. بلدرچین های کالیفرنیایی بیشتر در مناطق شمال و غرب آمریکا، کالیفرنیا، بریتانیا، استرالیا، کلمبیا و … زندگی می کنند و لانه های خود را در انبوه پوشش های گیاهی  مثل علفزارها و یا لابه لای درختچه های کوتاه می سازند. ( مقاله ای درباره پرورش بلدرچین در خانه )

خصوصیات ظاهری بلدرچین های کالیفرنیایی

بلدرچین کالیفرنیای برخلاف سایر نژادها جثه نسبتا بزرگتری دارد. طول تقریبی آن 23 سانتی متر است و وزنش در زمان بلوغ به  140 گرم می رسد و لی اگر از نظر تغذیه و محل زندگی در شرایط مناسب تری قرار بگیرد، بعد از چند ماه وزنش به بالای 260 گرم هم می رسد.

پوشش پرهای بدن بلدرچین کالیفرنیایی  به رنگ آبی است ولی پرهای زیر گردنش به رنگ سیاه است که البته با یک خط سفید که دور تا دور گردنش کشیده شده، همراه با یک تاج پره ای زیبا،  ترکیب بسیار فوق العاده ای به ظاهر پرنده بخشیده است . بلدرچین ماده هم تقریبا شبیه بلدرچین نر است با این تفاوت که تاج آن از جنس نر کوچکتر است و  هیچ خط سفیدی دور گردنش وجود ندارد.

ویژگی بلدرچین کالیفرنیایی


بلدرچین های کالیفرنیایی  به صورت دسته های چندتایی و در لابه لای علف زارها و نزدیک به هم زندگی می کنند. فصل جفتگیری بلدرچین های کالیفرنیایی در بهار و بعد از گرم شدن هوا آغاز می شود.  آنها وقتی جفت خود را پیدا می کنند، لانه های خود را در بین بوته ها و درختچه ها می سازند و شروع به جفتگیری می کنند. ماده ها تخم های خود را می گذارند و تا دنیا آمدن جوجه ها به خوبی از آنها مراقبت می کنند. پدر خانواده به نحو احسنت از جفتش و لانه مراقبت می کند و مسئول رساندن غذا به ماده است تا دوران جوجه گیری پایان یابد. بعد از به دنیا آمدن جوجه ها والدین، غذای آنها را تامین می کنند تا به خوبی رشد کنند. جوجه ها وقتی بزرگتر می شوند لانه را ترک می کنند و حتی بلدرچین ماده تا سال بعد  به تنهایی در لانه می ماند تا جفت دیگری به سراغش بیاید و این چرخه تا پایان عمر آنها ادامه دارد.

غذای بلدرچین کالیفرنیایی

غذای بلدرچین کالیفرنیایی

انواع دانه ها و بذرهای گیاهان ، غلات، حشرات، لاروها، خزندگان، میوه های وحشی محبوب ترین غذای بلدرچین های کالیفرنیایی است چون تمام منابع غذایی مورد نیاز آنها از قبیل ویتامین، پروتئین، کربوهیدرات ها، املاح و مواد معدنی در آنها وجود دارد.

پرورش دهندگان می توانند از جیره مخصوص بلدرچین ها که بهترین منبع غذایی است برای تغذیه بلدرچین ها استفاده کنند.


2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سلام بلدرچین کالیفرنیایی جفت موجود دارید

سلام، خیر این وب سایت، پرنده فروشی نیست

تماس با کارشناسان فروش کارخانه