خواص گوشت شترمرغ

بررسی خواص گوشت شترمرغ

اگر دوست دارید سلامت جسمی و تناسب اندام داشته باشید از گوشت شتر مرغ استفاده کنید. گوشت شتر مرغ، آنقدر خاصیت دارد که بسیاری از پزشکان خوردن آن را برای زنان باردار هم توصیه می کنند حتی بسیاری از ورزشکاران برای تناسب اندام و تقویت قوای جسمی خود می توانند به جای استفاده از گوشت های دیگر از گوشت شتر مرغ استفاده کنند.

سلامتی بدن در گرور استفاده از گوشت شترمرغ

درست است که گوشت شترمرغ هم جزو گوشت های قرمز است ولی فوایدی که در گوشت شترمرغ وجود دارد، آنقدر زیاد است که قابل مقایسه با مضرات سایر گوشت های قرمز نیست. از نظر ارزش غذایی، گوشت شتر مرغ بسیار حائز اهمیت است و به خاطر کم چرب بودن جزو سالم ترین گوشت ها به حساب می آید و مهمتر اینکه سطح کالری، چربی و کلسترول موجود در آن، حتی از گوشت بوقلمون و مرغ هم پایین تر است.

 گوشت شترمرغ

 ران و سینه، جزو اصلی ترین قسمت های گوشت شترمرغ است و سرشار از ویتامین های B1, B2 و ویتامین های   C و  A است و میزان قابل توجهی هم روی و منیزیم دارد.

جالب است بدانید که اگر از سایر گوشت های قرمز مصرف کنید،  بیماری های انگلی هم  وارد بدن تان می شود ولی گوشت شترمرغ بهداشتی تر است و ناقل هیچ انگلی به مصرف کنندگان نخواهد بود.


 همانطور که می دانید افرادی که سرد مزاج هستند،  بهتر است از گوشت شترمرغ استفاده کنند و ناگفته نماند که گوشت شترمرغ سرشار از ویتامین E است که به نوبه خود یک نوع آنتی اکسیدان طبیعی محسوب می شود.

کاهش وزن با مصرف گوشت شترمرغ

افرادی که دوست دارند تناسب اندام داشته باشند، بهتر است از گوشت شتر مرغ استفاده کنند چرا که گوشت شترمرغ فاقد چربی است . خوردن گوشت شترمرغ نه تنها برای این افراد توصیه می شود بلکه کسانی هم که به بیماری قلبی عروقی گرفتارند بهتر است با خوردن گوشت شترمرغ به فکر سلامتی خود باشند.

 گوشت شترمرغ وجلوگیری از افسردگی و لخته شدن خون

 گوشت شتر مرغ دارای اسید های چرب و غیر اشباع امگا 3 است از همین رو خوردن آن به افردادی که افسردگی دارند توصیه می شود و حتی مانع لخته شدن خون در بیماران مغزی می شود.

 گوشت شتر مرغ و درمان کم خونی

 زنان باردار و کسانی که دچار کم خونی هستند، بهتر است فقر آهن بدنشان را با خوردن گوشت شترمرغ جبران کنند . میزان آهن در گوشت شترمرغ بیشتر از مقدار تعین شده ای است که در گوشت سفید و قرمز موجود است. اگر شما فکر می کنید که فیله گوساله، بهترین قسمت گوشت است، بایدبدانید که گوشت شترمرغ خیلی بهتر از آن است و به راحتی قابل طبخ است به طوری که در رستوران های مجلل از گوشت شتر مرغ برای درست کردن استیک و کباب استفاده می کنند.

 گوشت شترمرغ سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها

 همانطور که در بالا اشاره کردم، گوشت شترمرغ سرشار از منابع معدنی مثل روی، منیزیم، نیاسین و ویتامین های B1،  B2 است که، وجود آنها برای تضمین سلامت بدن بسیار مفید است از این رو توصیه می شود که افراد ورزشکار، جوانان و کسانی که دوره نقاهت یک بیماری را پشت سر می گذارند از  این گوشت  استفاده کنند چرا که فاکتورهای رژیمی مناسبی دارد و خوردن آن خالی از لطف نخواهد بود.

 مانع از خواب رفتگی عضلات ماهیچه ایی

مانع از خواب رفتگی عضلات ماهیچه ایی

شاید در اطراف خود کسانی را بشناسید که اضافه وزن دارند و یا بارها گفته اند که وقتی به خواب می روند عضلات آنها دچار خواب رفتگی، سستی و یا فلج موقت می شود و یا کسانی را بشناسید که به درد مفاصل، نقرص و سیاتیک مبتلا شده اند و زنانی که از سردی رحم رنج می برند، به آنها خوردن گوشت شتر مرغ را توصیه کنید.

رفع فشار خون و بیماری قلبی با خوردن گوشت شترمرغ

به خاطر وجود اسید چرب امگا3  در گوشت شترمرغ، خوردن آن به افرادی که بیماری های قلبی عروقی دارند توصیه می شود. چرا که اسید چرب برخلاف اسید چرب غیراشباع امگا6 تأثیرات مثبتی دارد و از لخته شدن خون بیماران قلبی عروقی جلوگیری می کند. بدن چنین بیمارانی به خاطر استفاده از رژیم های غذایی نامناسب، دچار فقر اسیدهای چرب امگا3 است و باید با خوردن گوشت شتر مرغ این کمبود را جبران کنند. ناگفته نماند که گوشت شتر مرغ سدیم کمتری دارد و برای کسانی که فشار خون بالاتری دارند، خوردن آن بلامانع است.

فراموش نکنید که گوشت شترمرغ به عنوان غنی ترین منابع ویتامین های گروهB  مخصوصا B6 و B12 است. ویتامین B6که در گوشت شترمرغ موجود است 10 برابر بیشتر از سایر گوشت هاست.

گوشت شترمرغ از استرس جلوگیری می کند

گوشت شترمرغ در برابر باکتری های مضری چون  Salmonella  و E.coli  مقاومت نسبتا زیادتری دارد چون PH موجود در این گوشت آنقدر قوی است که نفوذ چنین باکتری هایی  به آن غیر ممکن است. کسانی که در کار پرورش شتر مرغ هستند زمانی که آنها را برای کشتار آماده می کنند، بهتر است هیچ استرسی به شترمرغ ها وارد نکنند تا این PH  قوی در آنها حفظ شود.


0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با کارشناسان فروش کارخانه