رفتارشناسی شترمرغ

رفتارشناسی شترمرغ

شتر مرغ ها اگر چه مغز کوچکی دارند ولی به هیچ وجه احمق نیستند.
مغز کوچکشان فعال بوده و آنها را قادر به حفظ بقاء در حیات وحش می سازد.

شترمرغ های وحشی قابلیت های زیادی داشته و از عهده شرایط طبیعی محیطی بر می آیند. از آن جهت که در سیستم پرورش متراکم شرایط دست ساز بشر به آنها تحمیل می شود این شرایط می تواند استرس های مختلفی را به آنها وارد کرده و با رفاه، حیات طبیعی و رشد و توسعه آنها تداخل داشته باشد لذا شناخت جنبه های مختلف رفتارشناسی، رفتارهای منفی و واکنش های آنها جهت ارائه یک برنامه مدیریتی موفق ضروری است. بی شک رفتارهای غیر طبیعی و پریشان در یک گله نشانگر مدیریت ضعیف و ناکارآمد ما می باشد.

رفتار های جوجه شترمرغ

جوجه شتر مرغ در طبیعت پس از تفریخ با مشاهده والدین خود رفتارهای آن ها را تقلید کرده و از آنها یاد می گیرند.

این یادگیری تا بزرگ شدن جوجه ها و شناخت رفتارهای جنسی ادامه می یابد. در سیستم نگهداری متراکم این امر تا حد زیادی ناممکن است که اشکالاتی را به وجود می آورد. حضور والدین با جوجه شترمرغ ها موجب ایجاد حس امنیت و قدرت در آنها می کند.


در حیات وحش تنها ماندن جوجه شترمرغ ها به معنای مرگ آنهاست لذا هرگز والدین جوجه ها را تنها رها نمی کنند.

در سیستم مزرعه ای تنها ماندن جوجه شترمرغ ها موجب به وجود آمدن اضطراب و استرس شدید در آنها می گردد. از سوی دیگر جوجه شترمرغ ها رفتارهای تغذیه ای را نیز تقلید می کنند تا یاد بگیرند که چه چیزی را باید بخورند و محل آب و غذا کجاست. این نقص هم در سیستم نگهداری بسته وجود دارد.

نمی شوند. این قلمرو شناسایی شده به آنها حس امنیت و بقاء را القاء می کند. در مزارع پرورش شترمرغ نیز چنین وضعیتی صادق است لذا به هنگام انتقال و تغییر محل استرس شدیدی به پرنده وارد می شود. لذا امر انتقال تا آنجایی که ممکن است باید کمتر انجام شود.

چشمان شتر مرغ به او این امکان را میدهد که از موانع سر راه خود اجتناب کند و تنها به هنگام تعقیب شدن توسط یک شکارچی و یا دویدن با تمام سرعت و یا یک عامل و حشت زا ممکن است دچار آسیب دیدگی در اثر برخورد با موانع موجود شوند لذا توجه به عامل استرس زای محیطی مانند سر و صداهای ناگهانی و همینطور طراحی مناسب گردشگاه ها و سایبان ها بسیار حائز اهمیت است.

پیشنهاد ویژه

شما می توانید قبل از خرید دستگاه جوجه کشی مخصوص شترمرغ با شماره تماس 09144485590 در ارتباط باشد تا مشاوره رایگان قبل از خرید هر نوع دستگاه جوجه کشی شترمرغی را دریافت نمایید.


0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با کارشناسان فروش کارخانه