تشخیص جنسیت کاسکو

تشخیص جنسیت کاسکو

تشخیص جنسیت کاسکو : کاسکو از جمله پرندگان باهوش است که قدرت تقلید و به خاطر سپردن کلمات را دارد. بسیاری بر این عقیده هستند که این ویژگی کاسکو صرفا محدود به تقلید کلمات نیست بلکه این پرنده می تواند مفهوم کلمات را نیز درک کرده و ارتباط منطقی بین کلمات ایجاد کند. این پرنده که به طوطی خاکستری آفریقایی نیز معروف است برای سرگرمی و تفریح توسط انسان ها نگهداری می شود. تخم آفتابگردان غذای اصلی این پرندگان است ولی برای تغذیه آن ها می توان از سایر مواد غذایی مانند میوه و حبوبات نیز استفاده کرد.

کاسکو از جمله پرندگان زینتی است که به دلیل قیمت بالای آن افراد بسیاری آن را برای فروش پرورش می دهند. از نکات مهم پرورش این پرنده کمیاب تشخیص جنسیت آن است که باید توسط پرورش دهنده انجام شود. تشخیص جنسیت این پرنده قبل از 17 ماهگی امکان پذیر نیست و برای تشخیص جنسیت آن باید از تست DNA استفاده شود. پس از 17 ماهگی می توان از علائم زیر برای تشخیص جنسیت کاسکو استفاده کرد:

1 – طول پرنده : با توجه به طول پرنده می توانید نر یا ماده بودن آن را تشخیص دهید. معمولا طول بدن کاسکوی نر بزرگتر از طول بدن کاسکوی ماده بوده و به طور میانگین بین 12-14 اینچ یا 30-35 سانتی متر می شود.

2 – رنگ پرنده : رنگ کاسکو نیز از مواردی است که با استفاده از آن می توان جنسیت این پرنده را تشخیص داد. رنگ کاسکوی نر تیره و رنگ کاسکوی ماده روشن تر می شود. باید توجه کنید تغییر رنگ پرنده با توجه به سن آن انجام می پذیرد.


3 – رنگ دم : رنگ دم کاسکوی نر قرمز و رنگ دم جنس ماده این پرنده خاکستری می شود.

4 – رنگ بال : جنسیت کاسکو را می توان از روی رنگ بال های پرنده نیز تشخیص داد. بال های کاسکوی نر خاکستری تیره است اما رنگ کاسکوی ماده خاکستری روشن می شود.


0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با کارشناسان فروش کارخانه