تکنولوژی دستگاه های جوجه کشی

دور ستر و هچر

طول دوره جوجه کشی از همه پرندگان به صورت یکسان نمی باشد ، بعنوان مثال دوره جوجه کشی برای تخم مرغ جهت جوجه شدن زمان 21 روز و برای تخم شترمرغ 42 روز می باشد با این حال از این بیست و یک روز هجده روز اولیه را دوره ستر و سه روز آخر را دوره هچر می نامند .

سیستم ستر و هچر همزمان دستگاه جوجه کشی

منظور از سیستم ستر هچر همزمان به این معناست که شما در هر بازده زمانی هر تعداد تخم نطفه دار که بخواهید میتوانید برای جوجه کشی درون دستگاه قرار دهید . طبق آخرین تحقیقات در مورد تخم نطفه دار به ازای هر روز که از تولید تخم نطفه دار میگذرد 10% از احتمال تبدیل آن به جوجه کمتر میشود . سیستم ستر و هچر همزمان از جمله قابلیت های بسیار مهم یک دستگاه جوجه کشی می باشد که به شما این امکان را می دهد تخم های نطفه دار را در زمان های مختلف به صورت تازه در داخل ماشین جوجه کشی قرار دهید .

جالب است بدانید سازندگان دستگاه های جوجه کشی بدنه فلزی به دلیل نداشتن تکنولوژی ( هوش مصنوعی ) در این مورد و عدم توانای جهت تولید این نوع دستگاه مجبور به تخریب این قابلیت می باشند و مدعی این هستن که این کار به دلیل تفاوت دمای و رطوبتی دوره ستر و دوره هچر امکان پذیر نیست . این در حالی است که سازندگان دستگاه های جوجه کشی خارجی با کیفیت مانند آرکام کره جنوبی ، ویکتوریای ایتالیا ، برینسا بریتانیا و cimuka ترکیه از این سیستم در محصولات جدید خود استفاده کرده اند .

دستگاه جوجه کشی برینسا
دستگاه جوجه کشی برینسا با قابلیت سیستم ستر و هچر همزمان


 

دستگاه جوجه کشی آرکامدستگاه جوجه کشی آرکام 360 تایی با قابلیت سیستم ستر و هچر همزمان

البته لازم به ذکر است گروه صنعتی هواباتور در ایران به عنوان اولین سازنده دستگاه های جوجه کشی با تکنولوژی هوش مصنوعی موفق به تجهیز دستگاه های خود به سیستم ستر و هچر همزمان برای اولین بار در ایران گردیده است.

ظرفیت ستر و هچر دستگاه جوجه کشی

سازندگان دستگاه های جوجه کشی بدنه فلزی معتقد هستند که حساب کردن ظرفیت ستر و هچر هم زمان کار اشتباه است و فقط ظرفیت ستر دستگاه مهم است که این حرف کاملا غیر منطقی می باشد . اگر نگاهی به دستگاه جوجه کشی 360 تایی آرکام ، ماشین جوجه کشی 190 تایی برینسا و دستگاه جوجه کشی 180 تایی cimuka و سایر تولیدات این تولید کنندگان و یا سایر سازندگان معتبر داخلی و خارجی بیندازید خواهید دید که ظرفیت کلی دستگاه های جوجه کشی جمع ستر و هچر آن ها می باشد.

 

شانه جوجه کشی همه کاره

شانه های جوجه کشی همه کاره

شانه سایزیک گاها شانه کره ای نیز نامیده می شود. شما با کمک این نوع شانه ها می توانید از تمامی پرندگان ( به جز تخم شترمرغ ) جوجه کشی انجام دهید . اگر دستگاه های جوجه کشی بدنه فلزی را مورد بررسی قرار بدهید متوجه خواهید شده که به دلیل کم بود امکانات و عدم سرمایه گذاری کافی به جای استفاده است شانه های جوجه کشی همه کاره از شانه های قدمی برای ماشین های جوجه کشی خود استفاده می کنند . شانه های قدیمی برای هر پرنده مخصوص به خود آن پرنده ساخت شده و از سایز ثابتی برخوردار هستند و در واقع برای جوجه کشی از هر پرنده مجبور به تهیه شانه مخصوص آن پرنده خواهید شد . به عنوان مثل برای جوجه کشی از تخم مرغ شانه مخصوص مرغ ، برای جوجه کشی از بلدرچین شانه مخصوص بلدرچین یا برای جوجه کشی کشی از کبک شانه مخصوص و … تهیه نماید .

در نتیجه مثل برای یک دستگاه جوجه کشی 924 تایی مجبور هستید یک وانت کامل شانه بخرید !!! اما شانه های همه کاره این امکان را برای شما فراهم می کند که با توجه به اندازه تخم نطفه دار پرنده مورد نظر ، سایز شانه را تغییر بدهید و در نتیجه با کمک یک عدد شانه همه کاره می توانید از تمامی پرندگان جوجه کشی انجام دهید . البته لازم به ذکر است تمامی سازندگان دستگاه جوجه کشی مطرح دنیا به جای شانه های قدیمی از شانه های همه کاره استفاده می کنند. گروه صنعتی هواباتور اولین تنها سازنده دستگاه جوجه کشی در ایران است که از شانه همه کاره استفاده می کند.

سنسور دستگاه جوجه کشی

سنجش دقیق دما و رطوبت یکی از عوامل تعیین کننده موفقیت در فرایند جوجه کشی می باشد اگر نگاهی به حسگر دستگاه های جوجه کشی مطرح در دنیا بیندازید مانند کارخانه آرکام و جیمز وی و در بعضی از محصولات برینسا انگلستان خواهید دید که اکثرا از سنسور سوئیسی sht استفاده می کنند . حسگر sht یکی از دقیق ترین سنسور های سنجش دما و رطوبت در جهان است این سنسور ساخت کشور سوئیس بوده و توسط مهندسین کارخانه sinseron به صورت کاملا دقیق در کارخانه واقع در کشور سوئیس یک بار برای همیشه کالیبره شده است و دما و رطوبت را بسیار دقیق نشان می دهد . از این سنسور در اکثر مواقع در ساخت لوازم بسیار حساس مانند تجهیزات پزشکی و نظامی مورد استفاده می شود.

گروه صنعتی هواباتور نیز همانند بسیار از تولید کنند گان معتبر جهان و برای اولین بار در ایران از سنسور sht در ساخت دستگاه های جوجه کشی خود بهره میبرد تکنولوژی ستر و هچر همزمان ، شانه همه کاره ، استفاده از سنسور سوئیسی بسیار دقیق تنها ویژگی های دستگاه های جوجه کشی گروه صنعتی هواباتور نیست و برای اطلاع از تمامی ویژگی های آن کانال تلگرام ، پیج اینستاگرام و وب سایت ما را دنبال کنید.


2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سلام وقت بخیر
یه سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
از دوستان اگر گسی فرق بین آرکام کینگ سورو ۲۰ رو با آرکام سرو ۲۰ بلده اینجا بفرمایید.

با سلام برای دریافت مشاوره و خرید دستگاه اورجینال آرکام با شماره ۰۹۱۴۴۴۷۳۹۲۴ تماس بگیرید.

تماس با کارشناسان فروش کارخانه