"> آموزش ضد عفونی دستگاه جوجه کشی
آموزش ضد عفونی دستگاه جوجه کشی

آموزش ضد عفونی دستگاه جوجه کشی

ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی موردی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند و این سوال را دارند که آیا این کار را باید انجام داد یه نه! یا حتی اگر این مورد را انجام بدهیم به چه صورتی باید این کار را بکنیم و با چه ماده ای؟!

جواب شما را در این مقاله خواهیم داد!! اول اینکه بعد از هر دوره جوجه کشی بایتی محلی که در آن جوجه کشی انجام شده است تمیز گردد ، اگر به صورت طبیعی جوجه کشی انجام شده است کاه های زیر پرنده تعویض گردد و یا اگر به صورت مصنوعی با دستگاه جوجه کشی این کار را انجام میدهید بایستی داخل دستگاه را ضد عفونی کنید.

قبل از اینکه بگوییم چگونه این کار را باید انجام دهید ، باید بدانید که برخی از دستگاه های جوجه کشی را هیچگاه نباید مورد شستشو قرار داد و ضد عفونی کرد چراکه این دسته از دستگاه های جوجه کشی قابلیت شستشو و ضد عفونی را ندارند .

بله دستگاه های جوجه کشی بدنه فلزی بعد از شستشو و یا ضد عفونی کم کم آثار زنگ زدگی را از خود نشان میدهند که این مورد برای جوجه کشی اصلاً مفید نیست. اما دستگاه های جوجه کشی که از جنس پلاستیک یا PVC تولید شده اند کاملاً در مقابل شستشو و ضد عفونی مقاوم بوده و هیچ مشکلی را به وجود نمی آورند، پس شما میتوانید دستگاه های بدنه پلاستیکی و PVC را ضد عفونی کنید. در ادامه نحوه این کار را به شما توضیح خواهیم داد …

اول از همه ابن را بدانید که با فرمالین یا این چنین گازهایی نباید دستگاه جوجه کشی را ضد عفونی کرد ، دوم اینکه ماده مناسب برای ضد عفونی یک ماشین جوجه کشی تاید و یا مایع ظرفشویی میباشد. ابتدا مایع ظرفشویی را به مقدار بسیار کمی در دستمال بریزید و آن را اندکی خیس کنید سپس دیواره دستگاه را با این دستمال یا اسکاج به راحتی بشویید. بعد از اتمام این کار با یک دستمال دیگر که تمیز و خشک است این مواد را به دقت پاک کنید. در این صورت دستگاه کاملاً ضد عفونی میشود. البته برخی از افراد یک بار دیگر بعد از این کار دستگاه را با دستمال خیس تمیز مینمایند و در آخر با دستمال خشک کار خود را تمام میکنند.

بعد از انجام این کار ها نباید درب دستگاه را ببندید بسیاری از افراد تمامی مراحل را درست انجام میدهند اما در این بخش به مشکل بر میخورند و این اشتباه را انجام میدهند. شما بایستی بعد از اتمام مراحل بالا درب دستگاه را باز بگذارید و دستگاه را در جایی قرار دهید که نور غیر مستقیم خورشید به آنجا میتابد. بعد از ۱ الی ۲ ساعت شما میتوانید دستگاه جوجه کشی خود را به صورت تمیز شده بردارید.

مواردی که در بالا گفته شد نحوه ضد عفونی کردن دستگاه جوجه کشی بعد از هر دوره جوجه کشی بود امیدواریم که مورد توجه دوستان عزیز قرار گرفته باشد. هر مشکلی در این زمینه داشتید میتوانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید ، برای اینکار کافی است تا نام خود و پیامتان را در بخش نظرات وارد نمایید.

4
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
حسنیFRمعظم قاسمی Recent comment authors
معظم قاسمی
معظم قاسمی

سلام وقت بخیر
تمیزی صفحه بالایی فن و پره ها به چه طریقی انجام بشه متشکرم

FR
FR

سلام، با استفاده از پمپ باد و با احتیاط، فن و پره ها را تمیز کنید.

حسنی
حسنی

سلام آب اگر وارد فنها بشه مشکلی ایجاد میکنه

FR
FR

با سلام، بله پاشش مستقیم آب به سمت فن نباید صورت بگیرد. زیرا باعث سوختگی آن میشود.

بستن
مقایسه