کسب و کار پرورش کبک

کسب و کار پرورش کبک بصورت فردی یا گروهی ؟

اگر بتوان به صورت انفرادی کار پرورش کبک را پایه گذاری کرد کار با اطمینان بیشتری پیش می رود. پرورش کبک حجم کاری بسیار زیاد و متنوعی دارد و مدیریت انفرادی در درازمدت بسیار دشوار است؛ اما اگر کار سازماندهی مناسبی نداشته باشد و شراکت بدون برنامه و تقسیم کار شروع شود، سختی کار چند برابر می شود.

اگر برایتان مقدور است کار پرورش را در ابتدا به صورت انفرادی شروع کنید و سپس به مرور به سازماندهی مناسب بخشهای مختلف مجموعه پرداخته و کار را به افراد مناسب واگذار کنید و یا از شریک کمک بگیرد.

اتفاقی که در اکثر واحدهای پرورش کبک شکست خورده رخ می دهد این است که دو یا چند نفر از افراد در ابتدای کار با انگیزه زیاد و به صورت دوستانه کار را شروع می کنند و با توجه به این که در این شرایط معمولاً همه علاقه و هیجان برای شروع کار دارند کارها به راحتی و بدون کمترین مشکلی پیش میرود؛ اما پس از مدتی کار کردن و مواجه شدن با مشکلات، دلسردی ها و خستگی ها شروع میشود و علاقه ها به شدت کاهش می یابد.

گاهی به دلیل مشخص نبودن وظایف و تقسیم کار، تعدادی از شرکا خود را کنار می کشند و یا کمتر خودشان را درگیر کار می کنند و افراد مسئولیت پذیر و کسانی که تحملشان کمی بیشتر است مجبور می شوند حجم کاری زیادی تحمل کنند و درنتیجه پس از مدتی این افراد هم خسته شده و از توان و علاقه شان به شدت کاسته شده و به مرور مجموعه به حال خود رها می شود و درنهایت


در این چند سال فعالیت در زمینه تولید کبک و بلدرچین این چنین داستان های غمانگیز زیادی دیده و شنیدهایم. ما مخالف کار گروهی نیستیم و در کل سرعت پیشرفت در کار گروهی بسیار بیشتر است. چون اگر یکی از افراد گروه دلسرد شد و یا مشکلی داشت سایر افراد میتوانند کسب و کار را حفظ کرده و نواقصی را برطرف کنند؛ اما اگر کسب و کار گروهی سازماندهی منظم نداشته باشد و از همه مهمتر اعضای گروه نیز تجربه و تخصصی برای کار گروهی نداشته باشند نباید انتظار موفقیت از آنها داشت.

بنابراین اگر مجبورید به صورت دروهی دار پرورش کبک را شروع کنید شرایط کار را به صورت مکتوب مشخص کنید. شرح وظایف هر یک از اعضا گروه کاملا مشخص شود. کاملا جدی و بدون ملاحظه تقسیم کار انجام شود و تمام اعضاءبرای تقسیم کارها باهم توافق کنند.

شاید این کار وقت گیر و سخت به نظر برسد اما مطمئن باشید هرچه که قبل از شروع کار وقت بیشتری برای سازماندهی و منظم کردن کسب و کار پرورش کبک صرف کنید در آینده بازدهی و نتیجه بهتری از کارگروهی تان خواهید گرفت و هیچ وقت مجبور نخواهید شد وقتتان را صرف تقسیم ضرر و زیان کسب و کارتان کنید.

جوجه کشی از کبک

در کنار پرورش کبک می توانید به جوجه کشی از کبک نیز بپردازید کافی است یک دستگاه جوجه کشی خریداری کرده و با جمع کردن تخم های نطفه دار حاصل از کبک ها تخم گذار به فرایند جوجه کشی بپردازید.


0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با کارشناسان فروش کارخانه