تاریخچه جوجه کشی در کشورهای مختلف

تاریخچه جوجه کشی در چین

تاریخچه ی جوجه کشی در چین

در سال ۲۴۶ پیش از میلاد چینی ها روشی از جوجه کشی را با استفاده از کوره های آجری و ساختمان های بزرگی که مختص فرآیند انکوباسیون ساخته شده بودند شروع کردند. اما بر خلاف مصری ها، چینی ها دریافتند که بعد از اینکه جنین ها رشد نمودند شروع به تولید گرما می کنند به همین دلیل آنها از تخم های با سن بیشتر که در واقع رشد بیشتری داشته و در میان تخم های جوانتر پراکنده شده بودند، برای تولید گرما استفاده می کردند.

تاریخچه جوجه کشی در اروپا

تاریخچه ی جوجه کشی در اروپا

در اواسط سال های ۱۶۰۰ تا ۱۶۰۹ میلادی، اروپایی ها که به خوبی از نتایج موفقیت آمیز جوجه کشی به روش های سنتی به کار گرفته شده در مصر باستان آگاه بودند، متخصصانی را استخدام نمودند تا صنعت جوجه کشی و هچری را در اروپا راه اندازی کنند! اما به دلیل زمستان های سخت و خشن این نواحی اجرای این روش سنتی در عمل امکان پذیر نشد و درست پس از این شکست بود که اروپایی ها به فکر ساختن ماشین ها و ابزار پیشرفته ی جوجه کشی افتادند. یک دانشمند فرانسوی به نام “د بی آمور” هنر هچری و پرورش تمامی انواع طیور در هر زمان از طول سال را منتشر نمود که اجرای این عقیده در آن زمان ریسک بسیار بزرگی به شمار می رفت.


تاریخچه جوجه کشی آمریکا

تاریخچه جوجه کشی آمریکا

در اواسط قرن بیستم میلادی، پیشرفت هایی که در زمینه ی الکتریسیته، ترموستات ها و تکنولوژی های مختلف اتفاق افتاد و در کنار آن افزایش سایز گله های پرورشی منجر به تولید دستگاه های جوجه کشی مدرن امروزی گشت. همچنین اتاق هایی که دارای کنترل دمایی دقیق و منظم تا یک دهم درجه بودند پا به عرصه صنعت جوجه کشی و پرورش طیور نهادند. میزان رطوبت لازم به طور دقیق مشخص و در مواقع لزوم جهت دستیابی به بهترین نتایج تغییر داده شده و راک های بسیار بزرگ هر ۱ ساعت یک بار، با استفاده از برنامه های کامپیوتری چرخانده می شدند.


0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
تماس با کارشناسان فروش کارخانه