بررسی علائم بیماری و درمان طوطی برزیلی

بررسی علائم بیماری و درمان طوطی برزیلی

طوطی برزیلی پرندگانی بسیار زیبا و سرگرم کننده می باشند و پرورش آنها می تواند برای پرورش دهنده اوقات شاد و مفرحی ایجاد نماید. این پرنده طبیعتی صمیمی دارد و سالم نگه داشتن آنها کار چندان سختی نیست. اما با این حال باید رفتارهای پرنده مورد نظارت قرار بگیرند و در صورت مشاهده علائم بیماری اقدامات لازم انجام گیرد. به صورت غریزی پرندگانی که بیشتر در معرض خطر شکار می باشند تا زمانی که بیماری در آنها شدت پیدا نکند ، علائم بیماری را پنهان مینمایند. لذا پرورش دهنده برای پی بردن به بیماری طوطی برزیلی خود حتما باید به دقت رفتار پرنده و ظاهر آن را مشاهده و بررسی نماید.

نشانه ها و علائم ظاهری بیماری در طوطی برزیلی

پرهای آن را به دقت بررسی نمایید و به دنبال تغییرات در آنها باشید. معمولا از طریق پرها میتوان به بیمار بودن پرنده ها پی برد. در صورتیکه پرنده پرهای خود را با منقار تمیز نمیکند و یا قسمتی از بدن پرنده دارای پرهای نازک و یا حتی بدون پر می باشد و همچنین پرهای طوطی برزیلی ژولیده و نامرتب باشند نشان از بیماری در آنها می باشد.

نشانه ها و علائم ظاهری بیماری در طوطی برزیلی

هر یک از این علائم به طور جداگانه نگران کننده است، حتی اگر متوجه یکی از این علائم شوید حتما برای درمان پرنده خود به کلینیک دامپزشکی مراجعه نمایید. به طور معمول پرهای پف کرده به همراه بی حالی اولین نشانه بیماری در فیشرها می باشند.


بررسی منقار و نوک طوطی برزیلی

منقار کوتوله برزیلی را همیشه بررسی کنید. مشکلات موجود در منقار می تواند نشان دهنده بیماری های زیادی باشد. رشد بیش از حد منقار ، پوسته پوسته شدن آن ، تغییر رنگ ، وجود مخاط بر دهانه منقار و عدم تقارن در منقار علایمی میباشند که باید به آنها بیشتر توجه شود. یکی از خطرناک ترین بیماری ها در بین طوطی سانان ، بیماری منقار و پر در آنها می باشد که PBFD نام دارد. این بیماری در بین طوطی سانان بسیار شایع بوده و بسیار مسری است و به راحتی از طریق هوا جابجا میشود. از این بیماری بعنوان ایدز پرندگان نیز یاد میشود. این ویروس حتی به سرعت رشد پرهای پرنده را متوقف نموده و بدن آن را تضعیف میکند و در نهایت پرنده را از پای درمی آورد. در صورت مبتلا شدن طوطی برزیلی به این ویروس باید حتما آن را قرنطینه و از سایر پرنده ها جدا نمود.

بررسی فضولات پرنده

غیر طبیعی بودن فضولات پرنده میتواند نشان از بیماری کلامیدیا و همچنین PBFD باشد. تغییر رنگ مدفوع ، رنگ سبز و یا زرد ، غلیظ بودن بیش از حد و یا آبکی بودن بیش از حد از جمله تغییراتی میباشند که در زمان بیماری فیشرها در فضولات آنها قابل مشاهده میباشد.

بررسی تنفس طوطی برزیلی

بیماری های تنفسی نیز از جمله بیماری های شایع در بین پرندگان میباشد که در ابتدا سیستم تنفسی پرنده را مورد حمله قرار میدهد. علایمی همچون تنفس دشوار ، تنفس از طریق منقار باز ، خس خس کردن، مشکل در نفس کشیدن هنگام پرواز و عطسه کردن می تواند نشانه جدی از بیماری باشد.

بررسی تنفس طوطی برزیلی

توجه به صدمات و جراحات وارد شده به طوطی برزیلی نیز بسیار مهم می باشد. اگر در پرنده خود علائمی همچون سوختگی ، زخم ، گزیدگی ، خونریزی ، استفراغ ، کاهش سریع وزن ، تورم در قسمت های مختلف بدن و یا پاها و یا تو لاک تنهایی رفتن مشاهده نمودید باید بدانید که پرنده شما نیاز به مراقبت فوری دامپزشکی دارد و باید اقدامات لازم از این طریق صورت بگیرد.

توجه به علائم رفتاری

کوتوله برزیلی وقتی احساس خوبی نداشته باشد دچار افسردگی و یا اضطراب میشود. اگر به هنگام پرواز کردن ، پرنده تمایلی به پرواز نداشته باشد و یا اینکه زیاد میخوابد و یا وقتی فرد جدیدی را میبنید و بیش از حد عصبی و هیجان زده میشود به احتمال قوی بیمار است زیرا این علائم رفتاری نشانه ای از احساس بیماری در آنها میباشد.

میزان غذا و آب مصرفی آنها را زیر نظر بگیرید. کاهش و یا افزایش ناگهانی عطش و یا اشتهای آنها می تواند نشانه هایی از بیماری پرنده شما باشد. اختلالات تغذیه ای یک مشکل شایع در زمان بیماری طوطی برزیلی ها است. مقدار دان مصرفی و آب اشامیدنی آنها را هر روز بررسی کنید تا متوجه تغییرات ناگهانی شوید.

موقعیت و تغییر وضعیت آنها را بررسی کنید. اگر به هنگام ایستادن بال های آنها افتاده باشد و یا پرنده سرش را در بین بال هایش پنهان نماید می تواند نشان از این باشد که پرنده احساس خوبی ندارد. بسیاری از این علایم حیاتی تلقی میشوند و باید سریعا به دامپزشک مراجعه شود.

توجه به علائم رفتاری

زمانی که پرندگان در قفس خود حرکت نمیکند می تواند نشانه استرس و یا مشکلات سلامتی باشد. اگر متوجه شدید که پرنده در یک گوشه تنها مانده و به مدت طولانی غذا و آب مصرف نکند ، ممکن است یک بیمار جدی سلامت پرنده شما را تهدید میکند.

طوطی برزیلی ها پرندگانی هستند که باید همیشه برای آنها جفت تهیه کرد در غیر اینصورت پرنده دچار افسردگی میشود. در زمان بیمار شدن و مشاهده علائم بیماری در طوطی برزیلی سعی کنید پرنده بیمار را جدا نموده و در قفسی جداگانه و اتاق دیگر قرار دهید. این عمل علاوه بر جلوگیری و کاهش استرس از شیوع بیماری های مسری نیز به پرنده سالم جلوگیری میکند.

طوطی برزیلی به هگام بیماری گرمای بدن خود را از دست میدهد. لذا برای تأمین گرما می توانید از چراغ های گرمایی استفاده کنید. دمای محیط 26 الی 29 درجه سانتی گراد برای محیط این پرنده ها مناسب می باشد. باید توجه کرد که جوجه فیشرها در زمان تولد به گرمای بیشتری نیاز دارند و دماهای زیر 35 درجه به آنها آسیب می رساند.

جوجه کشی از طوطی برزیلی

برای جوجه کشی از طوطی برزیلی بهتر است که با استفاده از دستگاه اقدام به این کار نمود. زیرا کنترل روند جوجه کشی در این صورت بهتر بوده و می توان با ایجاد شرایط ایده آل و مطلوب ، تعداد زیادی از تخم های نطفه دار طوطی برزیلی را تبدیل به جوجه کرد. باید دقت داشته باشید که بهترین دستگاه برای جوجه کشی از این پرنده ها ، دستگاهی است که ظرفیت کم داشته باشد که اصطلاحا به این دستگاه ها ، دستگاه جوجه کشی خانگی گفته میشود. از جمله باکیفیت ترین دستگاه های جوجه کشی خانگی که برای پرندگان زینتی قابل استفاده می باشند ، می توان دستگاه ایزی باتور 6 ، ایزی باتور 3 و 4 و همچنین دستگاه جوجه کشی آرکام سورو 20 را نام برد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاره خرید دستگاه جوجه کشی برای پرندگان زینتی با شماره 09144485590 تماس حاصل فرمایید.

cennet papağanından kuluçka yapımı

genel olarak süs kuşlarından kuluçka yapımı için özel ve profesyonel kuluçka makinası kullanılmaktadır, çünkü süs kuşlarının fiyatı yüksek olmaktadır ve kuluçka makinasının yüksek randıman sergilemesi şart olmaktadır.

bu yüzden ALTIN KULUÇKA firması tarafından üretilen profesyonel 12 li kuluçka makinesi tavsiye edilmektedir. EB-6 kuluçka makinesi hobi kuluçka makinesi serisinin profesyonel üyesi olarak süs kuşlarının üremesi için yüksek randıman sahip ideal bir seçenektir ve cennet papağanı üremesinde ise sizin için yüksek performans sergileyeceğinden emin olabilirsiniz.

daha detaylı bilgiler için firma isminin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.


1126 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سلام طوطی برزیلی من یزره وقتی حواسم نبود بنجامین خورد
مشکل بدی بوجود میاد یا فقط مسموم میشه ؟

سلام
یه طوطی کوتوله برزیلی خریدم هنوز یه روز نشده که آوردمش خونه . تا وقت خوابش خوب و سر حال بود و وقتی پیشش میرفتم تکون می‌خورد ولی الان خودشو جمع کرده و زبونش بند اومده و نمیتونه زبونش رو تکون بده و غذا بخوره . بنظرتون مشکلش چیه ؟

سلام من طوطی برزیلی دارم تقریبا 15 روز خریدم 8 ماهشه خیلی ساکت دستی شده ولی اصلا سروصدا نداره وبیشتر روزو میخواب خوردو خوراکش خوب نمیدونم مریض شده یا نه نگرانشم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام من یه طوطی برزیلی ۱ ماهه خریدم و تک هست هم حتما باید جفت باشه
و یه سوال دیگه چند وقته که یکی از چشم هاش رو میبنده

سلام من یه جفت طوطی برزیلی دارم همش دارن دهن همو تمیز میکنن دقیقا نمیدونم چیکار میکنن همش تو دهن همن علتش چیه نمیدونم جفت نر و ماده هستن یا نه یکیشون ابیه یکی خاکستری

سلام، وقت بخیر….
من ی طوطی برزیلی دارم امروز متوجه شدم که هراسونه، و همش پشتش رو با نوکش میخارونه.دمشم سمت پائین میگیره.
بنظرتون مریضه؟

طوطی برزیلی من ۳ماهشه و به تازگی عادت کرده هی نوک بگیره چیکار باید بکنم که این کار ترک کنه ؟

سلام
یه طوطی برزیلی دارم،،یه چند روزیه همش میخوابه،،قبلا فقط شب میخوابید،،الان همش روز در حال چرت زدنه،،میخواستم ببینم این علائمه بیماریه یا نه؟

سلام .من ی جوجه کوتوله برزیلی خریدم یک ماه و یک هفتس تازه دو روزه ک احساس میکنم خوب نمیتونه نفس بکشه خص خص میکنه و نوکش رو باز میکنه قبلا اینجوری نبود صاحب قبلیش میگه ک حتماسرماخورده چیکار کنم خوب بشه؟

سلام
جفت برزیلی دارم ک ماده فضلش سبزه ولی کاملا سالمه و تحرک داره اما نسبت به نر کمتره تحرکش،خیلی وقته به اینصورته،۹۹درصد مواقع توی لونست در طول شبانه روز تقریبا یکساعت از شب رو میبینم ی حالتی مثل خس خس یا عطسه داره،اینم بگم ک خیلی وقته اینطوره
نر هم میبینم با تیرک جفتگیری میکنه با اینکه ماده داره
مشکل کار کجاست؟

سلام طوطی برزیلی منحرکاتی عجیبی از خودش نشون میده ناگهان بدون تکون خوردن وایمیسته بعد بال هاشو باز میکنه کامل و دمشو میده بالا چیکارش کنم ؟

سلام ی جفت طوطی برزیلی دارم که تخم گذاشته ۲ جوجه داره و بزرگ شدن، الان طوطی نر زیر سوراخ بینی روی منقار اندازه یک میل ریخته و مشکیه، مشکلش چی میتونه باشه

سلام من یه کوتوله برزیلی ۵ ماهه ۳ روز پیش خریدم. دو روز پیش خیلی با وسایلش بازی می‌کرد و سوت می‌زد ولی از دیروز ظهر خودشو پف کرده و دائم خوابه. شب ها هم خیلی خمیازه می‌کشه و کلا خوابه. کلینیک هم بردم آلفاسریل داد ولی اصلا خوب نشده. هیچ ترشح و چیزی هم نداره مدفوعش هم عادیه و آب و دون هم می‌خوره.
ممنون می‌شم راهنماییم کنید.

سلام طوطی برزیلی من پرهای گوشش ریخته خیلی نگرانم

سلام طوطی بریزیلی فیشر دارم در طول روز روی چوب و اینور و اونور هستش ولی شبا موقع خواب میره زیر جادونش میخوابه در طول روز ولی روی چوبش میخوابه مشکلش چیه؟

سلام من یک کوتوله برزیلی دارم حالش خوبه فقط امروز دیدم فضولاتش خونیه باید چکار کنم؟

سلام من یک جفت طوطی دارم حدود 1 سالشونه از وقتی به دنیا اومدن دارمشون و بهشون غذا دادم ولی یکیشون از همون اول همیشه خواب الود بود فقط بعضی وقتا بلند میشه یکم شیطونی میکنه غذا میخوره و دوباره میخوابه اما اون یکی رو توی لونه راه نمیده راه میده ولی فقط بعضی وقتا

سلام طوطی برزیلیم خیلی نوک میگیره دلیلش چیه؟؟؟قبلا بیشتر پیش ما بود الان خیلی کم میاد بیشتر روی قفسش میره

سلام طوطی برزیلی من اول همیشه کنار من بود الان یه مدتیه در قفس باز میکنم میره بالای ققس هرچی هم صدا میکنم نمیاد ولی خیلی پرخاشگر شده همیشه نوک میگیره دلیلش چیه؟؟؟تخم مرغم نمیخوره مشکلی پیش نمیاد براش؟؟؟

سلام طوطی کوتوله من زیر پا مونده پیش دکتر بردیم نه بالش شکسته نه پاش فقط گفته ترسیده استرس گرفته الان فقط میخوابه پره هاش پف کرده خیلی شیطون بود دستی بود وی الان همش میترسه فرار میکنه چیکار کنیم ترس واظطرابش بریزه

سلام من یک طوطی برزیلی دارم که رام بود و روی دست آرام می‌آمد اما جدیدا خیلی وحشی شده و گاز های محکم میگیره که باعث خونریزی دست من شده
۴۵ روزشه

سلام من یک جفت طوطی کوتوله خریدم ۱۲ روزه که دیر می خوابن و ماده میر توی اغل ولی نر دم اغل میشینه علتش چیه

سلام من هستی ام بطوری برزیلی دارم که الان حدود 7ماهه هست غذا خوب میخوره ولی اصلا میوه و سزیجات علاقه چندانی نشون نمیده بازی میکنه صداش کنی جواب میده ولی متاسفانه پرزیزی شدید داره به حد سکه ای وخودشم خیلی میخوارونه علتش جی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید

سلام من یهطوطی برزیلی دارم که حدودا ۴ ماهه که اوردمش بعضی از روز ها پرهای خودشو میخورد اابته بعد اینکه بزارمش توقفس زیادم خودشو میخارونه و خیلی کم شاید بگم یک بار در ماه عطسه میکنه آیا این نشانه بیماری هست

خیلی ممنون که زوا جواب میدسد

سلام من ی طوطی برزیلی دارم که ۴ سالشه یکساله دونه ای که میخوره رو بالا میاره کلی دامپزشک برم و کلی خرجش کردم آخر درمان نشد بازم ی موقع هایی بالا میاره پرهای سمت دمشو همه رو کنده امروزرویبالشو زخم کرده و خون میاد چه مشکلی داره آب و دونه میخوره مدفوعش طبیعیه ولی پرهاشو پف می‌کنه معمولا

علت پوچ شدن تخم ها چی میتونه باشه
از 7 تخم 5پوچ و 1 جوجه ناقص و 1 تخم مرده

سلام من یه طوطی برزیلی صورت هلویی ماده دارم که تمام رفتار و حرکاتش طبیعیه و بی حالی یا پر ریزی نداره . فقط یه مدته که فضلش آبکیه و گاهی اوقات هم کلا همش آبه مثل ادرار
پایین دمش هم قسمت پایین شکمش یکم برآمده شده و صاف نیست
خیلی هم نون میخوره تقریبا نود درصد غذاش نونه
ممکنه که مشکل جدی ای داشته باشه ؟

کوتوله من بغل نوکش ورم کرده و عفونت داره

و اینکه پرنده ی من نوکش حدودا ۲ یا ۳ میلی متر از هم فاصله داره.گفتم که پرندم به ندرت اب میخوره ،من تو آبش دارو ریختم اما حالا که نمیخوره چی کار کنم؟ایا میتونم با سُرَنگ بهش اب بدم؟

سلام خسته نباشید من یه سوال دارم ، من دو تا کوتوله ی برزیلی دارم که پرنده ی ماده مریضه. همیشه یه گوشه میشینه و سَرِش رو تو بالش میکنه اکثر مواقع چشماش بسته س.پر هاش کمی به هم ریخته س و کم غذا و آب میخوره.مشکل پرندم چیه؟ چطوری خوب میشه؟؟ البته یه دارو براش تهیه کردم و داخل ظرف آبش ریختم اما به ندرت اب میخوره. آیا باید حتما اون رو از پرنده ی نر جدا کنم؟؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون.

سلام من یه کوتوله برزیلی وایت فیس سبز دارم وقتی یه فرد غریبه میاد اولش عصبی میشه گاز میگیرع بدجور بعد ۱ یا ۲ ساعت اروم میگیره فقط با خودم خوب میشه ولی با فرد غریبه بد هس بعدش پرهای کمرش چند تاش سفید شده
و بعضی اوقات هم کف قفس هم با منقارش پاهای خودش و انگشتاش رو میخارونه داخل بدنش هم شوره های سفید هس و بیشتر اوقات خودش رو تکون میده حالا مشکلی داره یا نه؟!!!!!؟؟؟

سلام من جوجه طوطی برزیلی دارم حدود یک ماهه سنش اما سرلاکش و خوب نمیخوره بیشتر روز خوابه و فضله اش سیاه رنگ است پرهاش و هم پف میده لطفا راهنمایی کنید ایا نشانه بیماریست

سلام من یه طوطی برزیلی فیشر ۲۵ روزه خریدم الان یک ماهو نیم داره بهش سرلاک میدادم البته به زور نوکشو باز میکردم با سرنگ میریختم تو حلقش الان سرلاک بزور از دهنش بیرون میاره دونه میخوره ولی نوکش قادر به شکوندن تخمه نیس چینه دانشم خالیه و اینکه چندروزه هی نوک میگیره دستمو دلیل نوک گرفتنش چیه؟؟؟اول اصلا نوک نمیگرفت

و یک سوال دیگه
نشانه های در رفتن بال ها و پاها چیه؟ بال سمت راست از بال سمت چپ پایین تره و پای راست هم احساس میکنم یکم باز شده

سلام ببخشید من یک جفت طوطی برزیلی دارم
طوطی نر خیلی ترسو شده جدیدا
قبلا دستمو میبردم کنارش کاری نمیکرد فقط نگاه میکرد اما الان فوری در اتاق که باز میشه الفرار
تازگیا بی حال شده و زیاد میخوابه و هم زمان سر و صدا میکنه یجوری که انگار داره با جفتش پچ پچ میکنه
غذا هم کم میخوره
بردم دامپزشک گفت دوره پر ریزی هست
اما من میترسم که مریض باشه میشه راهنمایی کنید

سلام من یه طوطی برزیلی لیلیان دارم البته فک کنم که لیلیان باشه چهار پنج ماهشه
امروز وقتی میاد رو دستم همش گاز میگیره به اندازه یه میلی پتر هم نوکش باز میمونه ولی بعدش سریع خودش میبنده نوکش رو اما تنفسش اصلن خس خس نداره
مریض شده؟
۲ شنبه و جمعه ها یه ویتامین که وقتی خریدمش بهم دادم میریزم تو ابش ۵ قطره
مریض شده؟

سلام طوطی برزیلی من یه چند روزه یکم باحاله غذاش رو قشنگ میخوره حموم هم میکنه ولی وقتی صداش میزنیم دیگه جواب نمیده و بیشتر از قبل یک گوشه قفس پف کرده و چرت میزنه
بیرون هم که میاد اندازه قبل پرواز نمیکنه
مشکلش چی میتونه باشه؟؟؟

اگر براش جفت بخرم اگر مریض باشه ممکنه به جفت خودش انتقال بده مریضیش رو

سلام من یه طوطی برزیلی دارم که ۲ ماهه شه و هنوز پر های سرش در نیومده و بیشتر اوقات چرت میزنه
ولی بیرون از قفس میاد و غذا وآب می خوره
ایا مشکلی داره ؟

سلام من یه طوطی برزیلی دارم دو ماه بود که خریدمش الان که چهار ماه شده بال هایش دیر در میاد یزره پر های پا هایش هم ریخته مشکلی داره؟

سلام من یه طوطی برزیلی دارم که ۲ ماهه شه و هنوز پر های سرش در نیومده و بیشتر اوقات چرت میزنه
ولی بیرون از قفس میاد و غذا وآب می خوره
ایا مشکلی داره ؟

سلام.خسته نباشید.دوتا فیشر سبز خریدم که پرنده فروش به عنوان نر و ماده بهم فروخت.الان که یکم عادت کردن به محیط یکیشون گاهی‌ که باهم حرف نمیزنن چشماش حالت خواب آلودگی داره و مثل اون یکی سرحال نیست.و گاهیم به پاهاش کش میده و پرهاشو پف میکنه.مشکل چیه؟ لازمه به دامپزشک مراجعه کنم؟

سلام برزیلی من فقط منقارش بلنده چیکار کنم

سلام
من یه طوطی برزیلی دارم. خیلی شیطون هست ولی امروز بی حال بود، و زمانی که تازه پرواز کردن رو یاد گرفته بود درست پرواز می‌کرد، ولی حدود یک ماه به بعد تا الان خیلی بد پرواز می‌کنه،میره پایین میاد بالا، انگار که نمی دونه درست پرواز کنه.
بعضی وقت ها هم بعد از پرواز به صدایی حالت عطسه مانند در میاره

طوطی منم همینجوریه بعد پرواز عطسه میکنه

سلام من یدونه طوطی برزیلی صورت هلویی سبز دارم و یزره منقارش بزرگه هنوز بالش رشد خیلی کم کرده و الان ۴ ماهشه و دیر پراش داره بزرگ میشه مشکلش چیه یا اصلا مشکلی داره؟؟!

بله تغذیش خوبه و مکمل هایی که پرنده فروشی داده رو بهش میدیم و خیلی خودش رو میخارونه و پر های بالای دماغ و دمش هم یکم ریخته

سلام طوطی من امروز خیلی وحشی شده و هی گاز میگیره و ی جوری شده حالت عصبی داره روی دست دیگه نمیاد یا به زور میاد وقتی میخوام نازش کنم گاز میگیره بدجور چه مشکلی براش پیش اومده؟

سلام من یه بچه طوطی داشتم از امروز شروع به می حالی کردو از بینیش نفس نمی کشید و وقتی میکشید صدای خش خش می داد تقریبا ظهر شده بود اطراف بال و چشمش کبودی در امد ومرد چه چیزی باعث این اتفاق شده

ی کوتوله برزیلی دارم مدتی هست خیلی چرت میزنه و یه گوشه قفس وایمیسه فقط برای خوردن آب و غذاش میره بیماری نداره؟🥺

سلام من دو تا طوطی خیلی فعال و اکتیو دارم الآن دو سه روزه ماده خیلی گوشه گیر شده مدام سرش تو پر هاشه و اصلا مثل قبل نیست اولش فک کردیم ممکنه بخواد تخم بزاره چون چند دفعه دیگه هم درحد یه روز کز میکرد و بعدش تخم میزاشت ولی الآن سه چهار روزه مشکلش چیه ممنون میشم راهنماییم کنین🌸

سلام ببخشید طوطی برزیلی من ۱سالو نیمش هست بعد ۲ یا۳ روزه که تقریبا زیاد میخوابه اما در لین حال شیطونه و غذاش رو خوب میخورع

سلام من یک جوجه کوتوله خریدم ۲ماهش هست به زور سرلاک میخوره وبعد از چند دقیقه خیلیاشو با آب دهانش بالا میاره، مشکلش چیست؟

سلام طوطی برزیلی من ۷ماهشه الانو متوجه شدم پایین مقعدش یه دونه بزرگ تیره رنگ به وجود آمده باید چیکار کنم؟اصلا این چی هست؟خواهشا جواب بدین

سلام ب مانداد دکتر اسمش چی بگید ما بگیریم ممنونم