بررسی علائم بیماری و درمان طوطی برزیلی

بررسی علائم بیماری و درمان طوطی برزیلی

طوطی برزیلی پرندگانی بسیار زیبا و سرگرم کننده می باشند و پرورش آنها می تواند برای پرورش دهنده اوقات شاد و مفرحی ایجاد نماید. این پرنده طبیعتی صمیمی دارد و سالم نگه داشتن آنها کار چندان سختی نیست. اما با این حال باید رفتارهای پرنده مورد نظارت قرار بگیرند و در صورت مشاهده علائم بیماری اقدامات لازم انجام گیرد. به صورت غریزی پرندگانی که بیشتر در معرض خطر شکار می باشند تا زمانی که بیماری در آنها شدت پیدا نکند ، علائم بیماری را پنهان مینمایند. لذا پرورش دهنده برای پی بردن به بیماری طوطی برزیلی خود حتما باید به دقت رفتار پرنده و ظاهر آن را مشاهده و بررسی نماید.

نشانه ها و علائم ظاهری بیماری در طوطی برزیلی

پرهای آن را به دقت بررسی نمایید و به دنبال تغییرات در آنها باشید. معمولا از طریق پرها میتوان به بیمار بودن پرنده ها پی برد. در صورتیکه پرنده پرهای خود را با منقار تمیز نمیکند و یا قسمتی از بدن پرنده دارای پرهای نازک و یا حتی بدون پر می باشد و همچنین پرهای طوطی برزیلی ژولیده و نامرتب باشند نشان از بیماری در آنها می باشد.

نشانه ها و علائم ظاهری بیماری در طوطی برزیلی

هر یک از این علائم به طور جداگانه نگران کننده است، حتی اگر متوجه یکی از این علائم شوید حتما برای درمان پرنده خود به کلینیک دامپزشکی مراجعه نمایید. به طور معمول پرهای پف کرده به همراه بی حالی اولین نشانه بیماری در فیشرها می باشند.


بررسی منقار و نوک طوطی برزیلی

منقار کوتوله برزیلی را همیشه بررسی کنید. مشکلات موجود در منقار می تواند نشان دهنده بیماری های زیادی باشد. رشد بیش از حد منقار ، پوسته پوسته شدن آن ، تغییر رنگ ، وجود مخاط بر دهانه منقار و عدم تقارن در منقار علایمی میباشند که باید به آنها بیشتر توجه شود. یکی از خطرناک ترین بیماری ها در بین طوطی سانان ، بیماری منقار و پر در آنها می باشد که PBFD نام دارد. این بیماری در بین طوطی سانان بسیار شایع بوده و بسیار مسری است و به راحتی از طریق هوا جابجا میشود. از این بیماری بعنوان ایدز پرندگان نیز یاد میشود. این ویروس حتی به سرعت رشد پرهای پرنده را متوقف نموده و بدن آن را تضعیف میکند و در نهایت پرنده را از پای درمی آورد. در صورت مبتلا شدن طوطی برزیلی به این ویروس باید حتما آن را قرنطینه و از سایر پرنده ها جدا نمود.

بررسی فضولات پرنده

غیر طبیعی بودن فضولات پرنده میتواند نشان از بیماری کلامیدیا و همچنین PBFD باشد. تغییر رنگ مدفوع ، رنگ سبز و یا زرد ، غلیظ بودن بیش از حد و یا آبکی بودن بیش از حد از جمله تغییراتی میباشند که در زمان بیماری فیشرها در فضولات آنها قابل مشاهده میباشد.

بررسی تنفس طوطی برزیلی

بیماری های تنفسی نیز از جمله بیماری های شایع در بین پرندگان میباشد که در ابتدا سیستم تنفسی پرنده را مورد حمله قرار میدهد. علایمی همچون تنفس دشوار ، تنفس از طریق منقار باز ، خس خس کردن، مشکل در نفس کشیدن هنگام پرواز و عطسه کردن می تواند نشانه جدی از بیماری باشد.

بررسی تنفس طوطی برزیلی

توجه به صدمات و جراحات وارد شده به طوطی برزیلی نیز بسیار مهم می باشد. اگر در پرنده خود علائمی همچون سوختگی ، زخم ، گزیدگی ، خونریزی ، استفراغ ، کاهش سریع وزن ، تورم در قسمت های مختلف بدن و یا پاها و یا تو لاک تنهایی رفتن مشاهده نمودید باید بدانید که پرنده شما نیاز به مراقبت فوری دامپزشکی دارد و باید اقدامات لازم از این طریق صورت بگیرد.

توجه به علائم رفتاری

کوتوله برزیلی وقتی احساس خوبی نداشته باشد دچار افسردگی و یا اضطراب میشود. اگر به هنگام پرواز کردن ، پرنده تمایلی به پرواز نداشته باشد و یا اینکه زیاد میخوابد و یا وقتی فرد جدیدی را میبنید و بیش از حد عصبی و هیجان زده میشود به احتمال قوی بیمار است زیرا این علائم رفتاری نشانه ای از احساس بیماری در آنها میباشد.

میزان غذا و آب مصرفی آنها را زیر نظر بگیرید. کاهش و یا افزایش ناگهانی عطش و یا اشتهای آنها می تواند نشانه هایی از بیماری پرنده شما باشد. اختلالات تغذیه ای یک مشکل شایع در زمان بیماری طوطی برزیلی ها است. مقدار دان مصرفی و آب اشامیدنی آنها را هر روز بررسی کنید تا متوجه تغییرات ناگهانی شوید.

موقعیت و تغییر وضعیت آنها را بررسی کنید. اگر به هنگام ایستادن بال های آنها افتاده باشد و یا پرنده سرش را در بین بال هایش پنهان نماید می تواند نشان از این باشد که پرنده احساس خوبی ندارد. بسیاری از این علایم حیاتی تلقی میشوند و باید سریعا به دامپزشک مراجعه شود.

توجه به علائم رفتاری

زمانی که پرندگان در قفس خود حرکت نمیکند می تواند نشانه استرس و یا مشکلات سلامتی باشد. اگر متوجه شدید که پرنده در یک گوشه تنها مانده و به مدت طولانی غذا و آب مصرف نکند ، ممکن است یک بیمار جدی سلامت پرنده شما را تهدید میکند.

طوطی برزیلی ها پرندگانی هستند که باید همیشه برای آنها جفت تهیه کرد در غیر اینصورت پرنده دچار افسردگی میشود. در زمان بیمار شدن و مشاهده علائم بیماری در طوطی برزیلی سعی کنید پرنده بیمار را جدا نموده و در قفسی جداگانه و اتاق دیگر قرار دهید. این عمل علاوه بر جلوگیری و کاهش استرس از شیوع بیماری های مسری نیز به پرنده سالم جلوگیری میکند.

طوطی برزیلی به هگام بیماری گرمای بدن خود را از دست میدهد. لذا برای تأمین گرما می توانید از چراغ های گرمایی استفاده کنید. دمای محیط 26 الی 29 درجه سانتی گراد برای محیط این پرنده ها مناسب می باشد. باید توجه کرد که جوجه فیشرها در زمان تولد به گرمای بیشتری نیاز دارند و دماهای زیر 35 درجه به آنها آسیب می رساند.

جوجه کشی از طوطی برزیلی

برای جوجه کشی از طوطی برزیلی بهتر است که با استفاده از دستگاه اقدام به این کار نمود. زیرا کنترل روند جوجه کشی در این صورت بهتر بوده و می توان با ایجاد شرایط ایده آل و مطلوب ، تعداد زیادی از تخم های نطفه دار طوطی برزیلی را تبدیل به جوجه کرد. باید دقت داشته باشید که بهترین دستگاه برای جوجه کشی از این پرنده ها ، دستگاهی است که ظرفیت کم داشته باشد که اصطلاحا به این دستگاه ها ، دستگاه جوجه کشی خانگی گفته میشود. از جمله باکیفیت ترین دستگاه های جوجه کشی خانگی که برای پرندگان زینتی قابل استفاده می باشند ، می توان دستگاه ایزی باتور 6 ، ایزی باتور 3 و 4 و همچنین دستگاه جوجه کشی آرکام سورو 20 را نام برد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاره خرید دستگاه جوجه کشی برای پرندگان زینتی با شماره 09144485590 تماس حاصل فرمایید.

cennet papağanından kuluçka yapımı

genel olarak süs kuşlarından kuluçka yapımı için özel ve profesyonel kuluçka makinası kullanılmaktadır, çünkü süs kuşlarının fiyatı yüksek olmaktadır ve kuluçka makinasının yüksek randıman sergilemesi şart olmaktadır.

bu yüzden ALTIN KULUÇKA firması tarafından üretilen profesyonel 12 li kuluçka makinesi tavsiye edilmektedir. EB-6 kuluçka makinesi hobi kuluçka makinesi serisinin profesyonel üyesi olarak süs kuşlarının üremesi için yüksek randıman sahip ideal bir seçenektir ve cennet papağanı üremesinde ise sizin için yüksek performans sergileyeceğinden emin olabilirsiniz.

daha detaylı bilgiler için firma isminin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.


1.3K نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سلامطوطی فیشر من امروزشان بسته ۲ثانیه بازمیکنه ۱۰ثانیه میبنده خودشم خیلی دیگه آزمون بیرون نمیاد بی حاله.

سلام طوطی من خواب میره و بیماره

سلام کوتوله کوتوله من پرهاشو پف میکنه چیکارکنم

سلام طوطی برزیلی من اول که خریدمش بعداز چندهفته شروع کرد پرهاشو کندن گفتن جفت میخواد البته زرد نقاب داره.یه جفت براش گرفتم چخیلی باهم خوبن ولی امشب دیدم به مدت طولانی انگشت پاهاشو تو دهنش نگه میداره میک میزنه البته میره تو لونه ش اینکارو میکنه’بیرون نه’جفت گیری هم میکنه ولی درست نمیتونه چون ماده نمیزاره ماده ازنوع فیشر هست کلا نگران پا خوردنش هستم

سلام
کوتوله های من پرهاشون انگار خیس وبهم چسبیدست وداره میریزه
وخیلی باهم میجنگن
چیکارشون کنم

از صبح تا الان که شب شده خوابیده چش شده

من دوجفت طوطی بریزیلی داشتم یکش مرده ماده اش زنده نره مرده
الان ماده خیلی افسرده هستش وهمش دنبال نره است چیکار کنم تا حالش بهتر شه؟

سلام بنده یه جفت طوطی برزیلی دارم صورت هلویی حدود ۴۰ روز پیش تخم گذاشتن وتخم هاشون هم درومد اما غذا نداد جدا کردیم مردن الان چند روزه متوجه شدم مقعد طوطی ماده معلومه داخلش یه مقدار پرها رفته کنار

سلام من یه طوطی برزیلی خریدم روز اول خوب بود روز های بعد همش میخوابه یا چشماشو میبنده و پرهاشو باد میندازه ولی غذا میخوره ایا مریضه ؟

سلام ببخشید من طوطیم ماده هس تازه داشت لونه گذاری میکرد بعد اومدم جاشو تمیز کردم بعد دوباره سرجاش گذاشتم ولی از اون وقت که تمیزش کردم تا حالا دیگه سرجاش نمیره .مثه اینکه جاش گشته .چیکار کنم مثه قبل بشه؟ اونجوری خیلی خوب بود ولی حالا انگار گیج شده.

سلام من یک طوطی برزیلی دارم همین علائم او داره یعنی مریضیش چیه و درمان میشه ۸ ماهشه دارو داره برای این مریضی‌لطفا به من بگین مریضیش چیه و با چی درمان میشه

با سلام برزیلی ماده بنده سه روزه چشماش خیلی تنگ شده و همش بی حاله قطره ریختم چشش خوب میشه کلی هم سر حال میشه اما فردا دوباره انگار چشاش باز نمیشه و تکرار تکرارو تکرار
مشکل چی هست؟
ممنون

سلام من یک جفت طوطی برزییلی دارم که میره کف زمین دون میخوره نمیره توی دون خوریش که بخوره میترسم فضولاتش رو هم بخوره و اتفاق بدی بیفته بعد فوضولاتش هم رنگش سبز تیره شده و ماده من پایین بدنش رو به چوب باریک لانه میماله مخواستم بدونم که یعنی اماده شد .
ممنون

و یه مشکلی هم هستش که طوطی برزیلی ماده پایین بدنش را چوب باریکه لانه قفس میماله این یعنی اماده تخمگذاری هست

و موقعی که میخواد بخوابه غرغر میکنه فقط موقع خواب این کارو میکنه

سلام خسته نباشید
من یک طوطی برزیلی دارم که همش میره کف قفس دون میخوره نمیره که توی دونخوریش بخوره و همش خودش رو میخارونه میشه بگید مشکلش چیه ؟
ممنون

سلام ببخشید من طوطی برزیلی نمیدونم کدومشون نر یا ماده میشه کمی کمکم کنید

سلام طوطی برزیلی من دوتا طوطی برزیلی دارم و تخم هاشون پوکه و اون طوطی نرم پرهاش میریزه و نوکش زخمه همیشه اینجوری بوده و مادهه هم اندازش بزرگتر از اون نره هست اون هیچیش نیست ولی نره انگاری یکم استرس داره اصلا انگار احساس امنیت نمیکنه ۷ سالی هم میشه که دارمش بنظرتون مریضی داره؟

چی کار کنم طوطی هم گاز نگیره خیلی بد اکثرا گاز میگیره

سلام من ۴ماهه طوطی برزیلی خریدم نمیدونم جنسیتش نره یا ماده از کجا میشه فهمید وارنکه یه مقدار رفتار غیر عادی داره مثلا میره روی چوب پرده میشینه اگا نیاریش پایین تا ۲ ساعت هم پایین نمیاد اگرم بیاد همش از این ور به اون ور سریع پرواز میکنه چند وقتگی باید جفت بندازت و اینکه حتما باید جفت داشتا باشه؟

سلام من یه طوطی برزیلی دارم دستیه و رامه و خیلی باهامون اخت داره، سه ماهه دارمش ولی به شدت وابستس، اما متاسفانه یک ماهه، اولش شبا یهو فاز عوض میکرد و دستمونو گاز میگرفت، بعدش ظهرا و در اخر یک ماه مدام فازش عوض میشه و شرو میکنه به گاز گرفتن دستمامون، طوری که دستای هممون پر از زخمه! والا ما که نمیدونستیم مشکلش چیه، تو نت هم سرچ کردم چیزی ندیدم گفتیم شاید باید براش زن بگیریم و الان گذاشتیمش تو قفس که عادت کنه اما دوروزه تو قفسه داره دلم پاره میشه وقتی تقلاشو میبینم که میخواد… Read more »

سلام وقتتون بخیر،من طوطی برزیلیم خیلی همیشه شیطونو سرحال بوده،ولی از صب غذا نمیخوره و بیحاله تقریبا،به دامپزشک دسترسی ندارم،میشه ازتون خاهش کنم کمکم کنید

سلام وقتتون بخیر. طوطی من سه هفته پیش ۴ تا تخم کرد که بعد ۲۰ روز خوابیدن روش تخماشو من برداشتم چون هیجکدوم نطفه نداشتن. ۱ دی دوباره یدونه تخم کردش ولی تا امروز دیگه تخم نکرد اما زیر شکمش کاملا باد داره! که قشنگ با چشم میشه دیدش. اما گوشه گیر و ساکت نشده و کاملا سرحال و پرجنب و جوشه. و اون یدونه تخمشو هم اصلا روش نمیخوابه ولی توی لونش قایم میکنه. داخل لونش فقط کاغذ هست چون کاغذ ها رو فقط داخل لونش میبره و روی تخمشو کامل کاغذ ریختع که کسی نبینه.

سلام وقتتون بخیر
طوطی برزیلی من گیج میزنه نمیدونم چشه🥺
دقیقا نمیدونم نره یا ماده یه دوست هم داره که هر دوشون توی یه قفسن.
شرایطم جوری نیست که بخوام با دام پزشک مشکل طوطیمو در میون بزارم.
میشه لطفا راهنماییم کنین؟
ممکنه تخم توی شکمش باشه؟
یا آسیب دیده باشه؟

Mahla

سلام خسته نباشید
یه کوتوله برزیلی دارم دو روزی میشه که خیلی می‌خوابه و جنب و جوش و سر و صدای همیشگی رو نداره و یه جا میشینه و حرکتیم نمیکنه
بدنشم یه مقدار داغ شده ، قبلا منقارش گرمایی نداشت ولی الان حتی منقارش داغه
لطفا راهنماییم کنید چه مشکلی براش پیش اومده
با سپاس

سلام طوطی من همش نوک می زنه و کف قفس می‌خوابه و. ف میکنه باید چه کار کنم و بعد اصلا هم نمیارمش بیرون

من کوتولمو تازه خریدم ولی دوستاش خیلی شادن و این گوشه قفس تنهاست ولی غذا و آب میخوره بنظرتون چیکار کنم؟؟!

سلام طوطی من ماده هست و خیلی کف قفس می‌خوابه و پف میکنه و پرهایش زیاد میریزد باید چه کار کنم تا خو بشه و هوش نوک میزند دلیلش چیه

سلام
من یه طوطی برزیلی ماده دارم ، جفت نداره و تو سه ماه ، ۶ تا تخم گذاشته و حالت افسردگی پیدا کرده
بعد اینکه تخم میذاره ، ساکت یه گوشه میشینه و کم غذا میخوره نگرانشم
جدیدا هم دیدم با منقار باز تند تند نفس میکشه
کاری میتونم انجام بدم حالش خوب بشه؟

سلام طوطی برزیلی من ۷ ماهشه و از ۳ هفتگی پیش خودم بزرگ شده ، همیشه عاشق نوک زدن به گوش و ناخن بود الان چند روزه با نوکش مثل سوزن روی دستام و بدنم رو با فشار زیاد نوک میزنه ، دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام کوتوله ی من پر هاش پف کرده و چیزی نمی خوره و تو لاک هست استفراغ هم کرده
تورو خدا کمک کن

من پرندم زیر بالش و پاهاش پر نداره فیشره نره چیکار کنم مریض شده

خب فقط پراش داره میریضه ولی خیلی شیطونه همشم غذا میخوره یه جعبه غذاشو تو سه روز تموم میکنه

خیلی ممنونم

سلام خسته نباشید من یک طوطی برزیلی دارم که تقریباً دوماهشه تازه دونخور شده اما ما باز هم بهش سرلاک می دهیم ولی چند روز هست که کسل و پرهای باد کرده و همش می‌خواهد بخوابد و بیشتر مواقع یک چشم بسته و یک چشم باز می خوابد و سرش را داخل بال هایش می‌کند و موقع خواب صداهای جیغ آرام آرامی در می آورد اگر می شود مشکلش را به ما بگویید با تشکر

سلام طوطی برزیلی من خیلی وقته گوشه نشین شده قبلا خیلی سر و صدا می‌کرد مثلا سلام میگفت وقتی صداش میزدیم جواب میداد ولی الان اصلا هیچ صدایی نمیده . یه پاش هم لنگ میزنه و تعادلش هم کم شده بعضی وقت ها از روی چون میوفته . دیگه هم پرواز نمیکنه . حمام نمیکنه . ولی غذا و آب رو میخوره . قبل از اینا عفونت روده داشت که چند بار بردیمش دامپزشکی و ۴ تا هم آمپول زد و قرص هم مصرف کرد که مشکل رودش درست شد ولی الان اینجوری شده . بعضی وقت ها هم یه… Read more »

سلام خسته نباشید
خواهر من یه کوتوله داره که چند وقته که تو لکه و اینکه دو طرف سرش یکم سوراخه و قبلاً یکم برآمده شده بود که ازبین رفته و سوراخ مونده … الانم خیلی بیحاله و تعادل نداره ، بدنش هم انگار رو ویبرس ، غذاو آب هم میخوره ولی اصلا مثل قبل شاداب نیست بنظرتون مشکلش چیه

سلام
من ی طوطی برزیلی دارم
نمیدونم چند سالشه یا اصلا ب سال رسیده یا نه
ما تو ی تشت آب ریختیم مایع ام ریختیم حالا بماند برا چی
بعد دیدیم یهو اومد رو لبه تشت و خودش رو انداخت تو ابه
بعد خیلی سرو صدا کرد ما ام چون کف کفی بود رفتیم تمیزش کردیم و خشکش کردیم و کزاشتیمش تو قفس
الانم همش خواب الو هع و همش چشاشو میبنده
مشکلی نداره؟ مریض نشده؟

سلام خسته نباشید .
من یه جفت برزیلی فیشر دارم که خواهر و برادر هستند .
می خوام بدونم ایا جوجه گذاری با توجه به نسبت خونی که دارند انجام میشه ؟ ایا جوجه ها حتما حتما دچار مشکل ژنتیکی می شن ‌؟
ممنون از پاسخگوییتون.

سلام من یک کوتوله چهار یا پنج هفته ای دارم که دوسه روز اول که آورده بودمش خیلی آروم بود و توی کارتون بود
ولی الان دوسه روز که خیلی خیلی جست وخیز میکنه آروم قرار نداره فقط میگه که منو از کار تن بیارید بیرو که من پیش شما بخوابم من چکارش کنم آخه هرجارو که می خوانم میگن که نباید بهش دست زد
من چکار‌کنم

سلام من یه جفت کوتوله دارم…تخم گذاشتن ودوتخم بازشدن یکیش گردنش کبوده هنوز ۴تخم دیگه بازنشدن..سری قبلیم جوجه ها اینجوری بودن ومردن چیکاربایدبکنم ؟؟

سلام من یه کوتوله 40روزه دارم احساس کردم سردسه یه لامپ رشته ای که گرماو نور خیلی زیادی داره روشن کردم طرفش گذاشتم به مدت 10 دقیقه الان استرس این رو گرفتم که اون حرارت و نور برای چشماش مشکلی ایجاد نکرده باشه میشه یه راهنمایی بکنید

سلام. وقتتون بخیر. طوطی برزیای دارم که الان یک ساله هستش…. از قفس که درش میارم مستقیم میاد واسه انگشتهای پا و شروع میکنه مالبدن شکم به اونها.
بعد حالتی مثل تهوع و عق زدن میگره و آبی از دهنش خارج میکنه که جرم سفید رنگی داره و میریزه رو انگشت و ……
خواستم راهنمایی بفرمایید جریان این کار چیه؟؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایید

سلام ببخشید من یه کوتوله برزیلی دارم که هفت ماهش هس دیروز رفت نشست رو شونه بابام که کرونا داشت وقتی آزادش میکنم میخوام بکنم تو قفس زیاد مثل قبل دعوام نمیکنه راستش میخوام بدونم که رفته نشسته رو شونه بابام که کرونا داشت اشکال نداره بیماری خاصی نگرفته چون من خیلی دوسش دارم لطفا سریع بهم بگید علائم خواسی هم نداره فقط وقتی درش میارم میخوام بکنم تو زیاد نمی‌گزه.
آیا مشکلی داره؟

سلام دیشب طوطی برزيلي من خوب بود میخوند ولی از صبح بی حاله شده داده بد تر میشه چیزی نمی خوره چرا دارم نگران میش م چون خیلی دوست دارم خیلی وقته دارم ش

سلام طوطی من مدام هرچی بهش میدم و میاره تو دهنش و نوک انگشتم اینقدر تو دهنش تاب میده و بعد میخوره، این طبیعیه؟ تا هم میره تو قفس و میاد بیرون روی انگشتم اینقدر به خودش میپیچه تا بی حال بشه. تا پرش ندم نمیره. بدنش خیلی داغ میشه

سلام من یه طوطی برزیلی سه هفته پیش خریدم دو ماهشه الان یاد گرفته وقتی آزادش میکنیم خودش بره داخل قفس از صبح که از خواب بیدار شده یکم آواز خود و سرحال بود ولی از ظهر به بعد فقط غذا و آب میخوره و همش چرت میزنه الانم که چراغ و خاموش کردیم خوابیده من یکم نگرانش شدم به نظرتون مشکلی داره

سلام
طوطیم پاهاش رو بسته و باز نمیکنه چند دقیقه پیش هم ترسید چون تاوش افتاد

سلام خوبید وقتتون بخیر جوجه کوتولم دو روزه ی وعده سرلاک میدم بهش ی وعده کمی ارزن امروز همش رو دستم میخابه و احساس میکنم حرارت پاهاش زیاده ولی تو قفس ک میزارمش بیتابی میکنه ک بیارمش پیش خودم ولی پیش خودم همش میخابه یکم پرو بالش رو تمیزمیکنه و میخابه خابش هم عمیقه غذاشم میخوره خیلی نگرانشم ک شاید مریضه راستی مولتی ویتامین امروز یرقطره تو غذاش ریختم ممنون میشم از پاسختون

سلام خسته نباشین من چند ساعته که یه فیشر گرفتم توی مغازه خیلی بازیگوش بود اما الان یکم بی تحرکه اما علائم هوشیاریش کاملا اوکیه و غذا هم میخوره اما ندیدم آب بخوره بنظرتون مشکلی داره یا هنوز عادت نکرده؟
ظرف آبش هم ظرف آب مخزن داره که عمودی روی قفس قرار میگیره

امروز یه کوتوله برزیلی فیشر گرفتم ۱ ماه و نیمشه تقریبا . همش میره یه گوشه ای کز میکنه و چرت میزنه و غذا هم (سرلاک) کم میخوره . بیمار شده یا به خاطر جابجایی جاشه ؟

سلام ببخشید من یه طوطی برزیلی فیشر و یه طوطی برزیلی لیلیان کنار هم دارم که فکر می کنم جفت هستن. قبلا جای فیشر یه زرد صورت هلویی داشتم اون مرد رفتن فیشر خریدم.اصلا نمیاد پیش ما پرهاش هم زدن طوطی های دیگه که توی طوطی فروشی بودن. من می خواستم کمی بهش غذا بدم نخورد اعصابم رو خورد کرد پرتش کردم زمین یه تیکه کوچیک از نوکش شکست و مقدار کمی هم خون اومد و خیلی ترسید جوری که فکر کردم ضربه مغزی شد! دیروز این اتفاق افتاد الان پف داره و روی چوب توی قفس میشینه و سرش… Read more »

واقعا متاسفم چرا این کارو با اون زبون بسته کردی

قبل از دامپزشک خودتون رو حتما به روانپزشک نشون بدید

سلام طوطی برزیلی من امروز صبح ک بلند شدم دیدم رو پاس نمیتونه ب آیینه و مثل پاشکسته ها راه می‌ره چورتم میزنم چیکارش کنم لطفا سریع بگید تا نمرده

تماس با کارشناسان فروش کارخانه