"> دستگاه جوجه کشی و مشکلات قطعی برق
دستگاه جوجه کشی و مشکلات قطعی برق

دستگاه جوجه کشی و مشکلات قطعی برق

با افزایش قطعی هر روزه برق بر آن شدیم تا یک مقاله در این مورد بنویسیم و ارائه دهیم ، همه افرادی که به عملیات جوجه کشی میپردازند و یا حتی میتوانیم این گونه بگوییم که هر کسی که دستگاه جوجه کشی دارد با این مشکل دست و پنجه نرم کرده است و میداند که قطعی برق در حین جوجه کشی برابر با مرگ تخم های نطفه دار میباشد.

تخم های نطفه دار بسیار حساس هستند و در مواقع قطعی برق با سرد شدن داخل کابین دستگاه جوجه کشی سریعاً دچار شوک دمایی میشوند که در نتیجه این عمل باعث تلف شدن جنین داخل تخم خواهد شد.

– راه حل اولی که برای اینکار پیشنهاد میکنیم استفاده از دستگاه های جوجه کشی هواباتور میباشد که قابلیت اتصال به برق اضطراری را در مواقع قطعی برق دارد یعنی دیگر با این دستگاه جوجه کشی نگرانی در مورد قطعی برق نخواهید داشت ، اتصال به برق در دستگاه های جوجه کشی هواباتور به این صورت میباشد که در کنار دستگاه یک انبر اتصال به باطری به رایگان داده شده است که شما میتوانید دستگاه را به باطری ماشین ، باطری موتور و یا هر باطری ۱۲ ولت دیگری متصل نمایید تا دستگاه به کارکرد خود ادامه دهید. شاید بعد از تمامی این مواردی که گفته شد برای شما هم سوال شود که یک باطری ماشین چند ساعت میتواند دستگاه جوجه کشی شما را روشن نگه دارد؟ در جواب باید بگویم که هر باطری بسته به نوع دستگاه جوجه کشی میتواند از ۳ ساعت تا ۱۲ ساعت دستگاه جوجه کشی شما را روشن نگه دارد در صورتی که برق شما به مدت زمان بیشتری قطع خواهد بود شما میتوانید به راحتی از انرژی خورشیدی استفاده کنید به این صورت که صفحات خورشیدی اماده را خریداری کرده و به باطری متصل میسازید سپس میتوانید به راحتی از طریق صفحات خورشیدی باطری را و از طریق باطری دستگاه را تغذیه کنید. بله در شرایطی که قطعی برق بیشتر از ساعت ها به طول انجامد این بهترین راه و البته مطمئن ترین راه برای شما میباشد.

– روش دوم این است که یک اینورتر تهیه کنید و دستگاه جوجه کشی خود را به آنها متصل نمایید. کار اینورتر این است که برق ۱۲ ولت را به برق ۲۲۰ ولت تبدیل نموده و مانع از خاموشی دستگاه جوجه کشی شما می گردد ، البته از این وسیله در جاهای بسیاری استفاده میشود ، نام دیگر این وسیله برق اضطراری است.

تا اینجا ما دو روش را به شما گفتیم که میتوانید از این دو روش برای برق رسانی دستگاه جوجه کشی در شرایط قطعی برق استفاده کنید. اما توصیه اکید ما به شما این است که اگر نمیدانید دستگاه شما این قابلیت را پشتیبانی میکند یا نه هیچگاه از این وسیله ها استفاده نکنید. دستگاه های جوجه کشی که در وب سایت اینترنتی www.hovabator.ir به فروش میرسد از امکان برق رسانی پشتیبانی کرده و در مواقع قطعی برق خیال شما را از تلف شدن جنین داخل تخم راحت مینماید.

دستگاه های جوجه کشی سری هواباتور و دستگاه های جوجه کشی سری سوپر مینیاتور این امکان را دارند که به برق اضطراری متصل شوند ، هواباتور از طریق انبر اتصال به باطری و سوپر مینیاتور از طریق دستگاه انورتر که ولتاژ را تغییر داده و برق مورد نیاز دستگاه را تامین مینماید.

حال تصور کنید یک دستگاه جوجه کشی این امکان را نداشته باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نهایتاً تا چند ساعت بعد از قطعی جنین زنده خواهد ماند اما در نهایت جوجه ها خواهند مرد و هزینه ای که گذاشته بودید به صورت کامل در عرض چند ساعت نابود خواهد شد. فرض کنید شما یک دستگاه جوجه کشی ۳۳۶ عددی داشته باشید و ۳۳۶ عدد تخم نطفه دار مرغ که ارزان تر از هر تخم دیگری است درون دستگاه قرار داده باشید ، با قطعی برق شما چه مقدار ضرر خواهید کرد؟ اگر هر تخم نطفه دار را ۱۰۰۰ تومان به صورت معمول محاسبه کنیم شما حدود ۳۳۶ هزار تومان ضرر خواهید کرد به خاطر اینکه در انتخاب دستگاه جوجه کشی خود دقت نکرده اید.

اگر به دنبال یک دستگاه جوجه کشی مناسب هستید میتوانید به وب سایت فروشگاهی www.hovabator.ir مراجعه کرده و یا اینکه با شماره تماس ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰ تماس گرفته و دستگاه جوجه کشی مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

14
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
امیرمحمدخرمیمحمد سلیمیمحمدرضا اقایاریکوهیفرج زاده Recent comment authors
امیر حسین
امیر حسین

سلام صبح بیدار شدم دیدم از شب برق رفته دستگاه رو ۲۰ درجه بود ۴۲ تخم بوقلمون داشتم ۲۴ روزه تو دستگاه هستن بنظرتون مردن دیگه

FR
FR

با سلام، به احتمال قوی بله

محمد
محمد

سلام
برای۱۵دقیقه برق رفت و دما به ۳۴رسید ورطوبت۳۵شد ایا تو این ۱۵ دقیقه تخم ها از بین رفته اند؟

FR
FR

متاسفانه در این موارد تخم ها به شدت در معرض شوک دمایی قرار میگیرند و احتمال آسیب دیدن آنها بسیار بالا می باشد. توصیه میشود تا انتهای دوره صبر کنید. برای رفع مشکل قطعی برق سعی کنید از اینورتر و باتری خودرو و یا سیستم برق اضطراری استفاده کنید.

فرج زاده
فرج زاده

سلام
مصرف برق دستگاه ایزی باتور۲ (۹۶تایی) چند وات در ساعت هست؟

FR
FR

با سلام، توان مصرفی این دستگاه کمتر از ۳۰ وات می باشد.

کوهی
کوهی

فرق ایزی باتور ۶ و۴ چیست ؟

FR
FR

با سلام، تفاوت ها: ظرفیت ایزی باتور چهار ۸۰ عدد و ظرفیت ایزی باتور شش، ۱۲ عدد تخم نطفه دار با سایز متوسط می باشد. شانه های این دو دستگاه با هم فرق دارد ولی در هر دو دستگاه تخم نطفه دار با زاویه ۳۶۰ درجه چرخیده میشود. در ضمن شانه هر دو دستگاه برای تمام پرنده ها قابل استفاده است. ایزی باتور ۴ ستر هچر همزمان نیز دارد که ایزی باتور ۶ فاقد این امکان می باشد. بدنه ایزی باتور شش ترکیبی از ABS و کریستال نشکن می باشد و فاقد عایق آکاسیف می باشد. درحالیکه بدنه بیرونی ایزی… Read more »

محمدرضا اقایاری
محمدرضا اقایاری

سلام بعد از چند ساعت که تخم هارو چیده بودم ۶ ساعت دستگاه خاموش شد اولین روزش آسیبی میبینن ؟؟؟

FR
FR

با سلام، ۶ ساعت زمان بسیار طولانی می باشد، ولی جون در ابتدای جوجه کشی این اتفاق افتاده ممکن است هنوز تخم ها سالم باشند. لطفا به جوجه کشی ادامه بدهید و بعد از یک هفته اقدام به نطفه سنجی کنید که آیا نطفه ها سالم هستن و یا نه. موفق باشید.

محمد سلیمی
محمد سلیمی

سلام دستگاه من به مدت دقیق نمیدونم بین ۲ تا ۴ ساعت خاموش شده بود توش تخم بوقلمون دارم به نظر شما خراب شدن یا نه؟

FR
FR

با سلام، اقدام به نطفه سنجی کنید ولی روند جوجه کشی را ادامه دهید. ممکن است برخی از تخم ها آسیب دیده باشند.

امیرمحمدخرمی
امیرمحمدخرمی

سلام اگه بعداز۵روزکه تخمهادردستگاه باشد۳ساعت برق قطع باشدتخمهاخراب میشن؟

FR
FR

با سلام. احتمال آسیب دیدن نطفه ها وجود دارد ولی چون تو روزهای ابتدایی جوجه کشی بوده این اسیب می تواند کمتر باشد. روند جوجه کشی را ادامه دهید و بعد از دو روز دیگر نطفه سنجی انجام دهید.

بستن
مقایسه