شغل دومی آسان و کم هزینه با درآمدی بالا | استفاده از دستگاه جوجه کشی

افزایش درامد یکی از مهمترین دغدغه های امروز مردم می باشد. بسیاری از افراد در صدد انجام شغل دوم در کنار شغل اصلی خود می باشند تا بتوانند با کسب درآمد از شغل دوم، میزان درآمد کلی خود را افزایش دهند .

دستگاه جوجه کشی از دیرباز به عنوان یک ابزار پرسود شناخته میشود و کاربر با برنامه ریزی صحیح و انتخاب صحیح دستگاه و تخم نطفه دار می تواند در مدت زمان کوتاهی به درآمدی سرشار از این ابزار دست یابد .

چرا دستگاه جوجه کشی ؟

یکی از مهمترین پاسخ ها برای این پرسش ، سادگی در استفاده از این ابزار می باشد. دستگاه های جوجه کشی امروزی به صورت تمام اتوماتیک طراحی می شوند و با کمترین دانش نیز قابل راه اندازی می باشند . از این رو کاربر بدون نیاز به دانش پیشین و فقط با استفاده از یکسری اصول اولیه می تواند به سرعت به پیک درآمدی درنظر گرفته شده ی خود برسد .

نیازهای راه اندازی دستگاه جوجه کشی

راه اندازی یک دستگاه جوجه کشی نیاز به ابزارهای خاصی ندارد. یک دستگاه جوجه کشی ، یک پریز برق و مقداری آب برای شروع کافی است ! از مهمترین موارد در جوجه کشی، تخم نطفه دار می باشد.


توجه به کیفیت تخم نطفه دار در یک جوجه کشی موفق از اهمیت بالایی برخوردار است. تخم های نطفه دار باید از محل پرورش طیور تهیه شوند. کاربر در صورتی که قصد موفقیت صددرصدی در جوجه کشی را دارا می باشد بایستی شخصا به محل نگهداری طیور مراجعه کرده و کیفیت پرورش را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد .

در انتخاب تخم نطفه دار نوع پرنده نیز بسیار مهم می باشد. پرنده هایی همچون غاز ، بوقلمون و … نیازمند به توجه بیشتری دارد. از این رو تغذیه پرنده ی مادر در آنها بسیار مهم می باشد . از سویی دیگر نسبت پرنده ی نر و ماده نیز بسیار مهم می باشد.

عدم توجه به تغذیه ی مناسب در پرندگان سبب کاهش مواد مفید داخل زرده شده و در نتیجه نطفه به خوبی از مواد داخل تخم تغذیه نکرده و ممکن است ناقص متولد شود.

علاوه بر موارد اشاره شده کیفیت دستگاه جوجه کشی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اینکه دستگاه جوجه کشی توانایی تنظیم دقیق رطوبت و دما را داشته باشد از مهمترین موارد در انتخاب دستگاه جوجه کشی محسوب می شود. از سویی دیگر نوع دستگاه جوجه کشی نیز با توجه به نیاز کاربر باید انتخاب شود . در صورتی که کاربر از تعداد تخم نطفه دار پایین تری بهره می برد ، در نتیجه دستگاه جوجه کشی خانگی انتخاب مناسبتری خواهد بود .

دستگاه جوجه کشی صنعتی با ظرفیت های بیشتر از 126 تخم تولید می شوند که بیشتر برای پرندگان عمومی مورد استفاده قرار میگرند . برای پرندگان زینتی بهتر است از دستگاه هایی با ظرفیت کم که به آنها دستگاه های جوجه کشی خانگی گفته می شود بهره گیری شود .

دستگاه جوجه کشی و کسب درآمد

ابزارهای داخل دستگاه جوجه کشی :

از مهمترین ابزارهای داخلی دستگاه جوجه کشی می توان به موتور دستگاه جوجه کشی ، راک ها ، سیستم رطوبت سنج ، شانه ها ، سنسورها و … از مهمترین ابزارهای داخلی دستگاه جوجه کشی می باشند .

موتور های جوجه کشی وظیفه ی چرخش راک ها و در نتیجه ی چرخش شانه ها را به عهده دارند. موتور با توجه به نیاز دستگاه انتخاب می شود . از سویی دیگر بهترین نوع موتور جوجه کشی ، موتورهای گیربکس دار می باشد که از تکان خوردن و وارد کردن ضربه های یکباره به شانه ها جلوگیری می کنند.

وارد شدن ضربه به شانه ها می تواند سبب آسیب به تخم های نطفه دار و در نتیجه نابودی نطفه شود. از این سو بهترین موتور جوجه کشی موتورهای گیربکس دار می باشد .

شانه دستگاه جوجه کشی :

شانه جوجه کشی از دیگر ابزارهای مهم در جوجه کشی می باشد . نسل جدید دستگاه های جوجه کشی از شانه های همه کاره بهره می برند که توانایی قرار گیری انواع تخم ها را در یک شانه دارا می باشند.

در دستگاه های قدیمی از شانه های تک سایز استفاده می شد که توانایی قرار گیری فقط یک نوع تخم را داشتند . برای مثال شانه های بلدرچین ، فقط مناسب برای قرار گیری تخم بلدرچین می باشد و تخم دیگری همچون تخم مرغ در آنها قرار نخواهد گرفت . اما در شانه جوجه کشی همه کاره، امکان قرار گرفتن تخم هایی با سایز های مختلف در داخل شانه وجود دارد .

برای مثال می توان در این شانه ها ، میتوان یک ردیف تخم بلدرچین قرار داد، یک ردیف تخم مرغ ، یک ردیف غاز و … . محدودیت از نوع اندازه تخم در این شانه ها وجود ندارد (البته غالبا برای جوجه کشی از تخم شترمرغ، فقط از شانه ی مخصوص شترمرغ استفاده میشود و از شانه های همه کاره بهره گیری نمی شود .)

گارانتی و خدمات پس از فروش :

از دیگر موارد بسیار مهم در انتخاب دستگاه جوجه کشی، دارا بودن گارانتی معتبر و داشتن خدمات پس از فروش واقعی می باشد . علاوه بر اهمیت گارانتی ، خدمات پس از فروش نیز از اهمیت بالایی برخورد دار می باشد. با توجه به اینکه دستگاه های جوجه کشی ابزارهای با چندین سال سن می باشند، نیاز به تهیه ی قطعات در سال های بعد از خرید بسیار مهم می باشد تا کاربر در صورت نیاز به قطعه ای، به راحتی قادر به تهیه ی آن قطعه باشد.


6 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

سلام گارانتی دستگاه را چگونه باید فعال کرد

سلام، اگر از محصولات این وب سایت خرید نموده اید، گارانتی دستگاه شما به صورت اتوماتیک به نام شما در سیستم crm شرکت فعال میشود.

سلام من یه دستگاه ۴۸تایی دارم ولی رطوبت سنجش اعداد بین ۸۰تا۹۰رو نشون میده به نظرتون خطر ناک‌ نیست

با سلام، با یه رطوبت سنج دیگه مقدار رطوبت رو تست کنید. این میزان رطوبت باعث خفگی جوجه ها خواهد شد. اگر سنسور دستگاه مشکلی ندارد، رطوبت محیط رو چک کنید که بیش از 50 درصد نباشه و یکم از آب داخل رطوبت ساز رو کم کنید.

سلام چرا قیمت دستگاهها را نمینویسید؟

با سلام، لطفا برای قیمت به روز دستگاه ها با شماره ۰۹۱۴۴۴۷۳۹۲۴ (مهندس علیزاده) تماس بگیرید.