انواع نژاد اردک

اردک متعلق به یک گروه از پرندگان (زیر خانواده) Anatinae، که بزرگترین گروه از پرندگان آب است، و با تنوع فرم ها و انواع مشخص شده است. مهمترین مشخصه اردک در مقایسه با پرندگان غازها و قوها، اندازههای کوچک و گردن کوتاه، بالها و ستونهای باریک و همچنین با سرعت حرکت بالها مشخص شده است.

اردک های مرغ نر یک مرغ ماده را به عنوان مرغ ماده کولا خود می گیرند، اما بعد از آن اردک ها توانایی واکسیناسیون بیش از زن شدن را دارند. به طور کلی، انواع اردک های اهلی شده متعلق به گونه های وحشی شناخته شده به عنوان mollard است، و اردک به مدت طولانی تا حدود 1500 قبل از میلاد استفاده می شود برای بهره گیری از محصولات آن، به ویژه گوشت و تخم مرغ.

سن بلوغ جنسی اردک ها

سن بلوغ جنسی در سلسله اردک ها بین 280 تا 320 روز و دوره های انکوباسیون 28 تا 35 روز است. پرورش اردک های بالغ شروع به تولید تخم مرغ در سن 25 سالگی می کنند و به مدت 36 تا 40 هفته به طور اقتصادی تولید می کنند.

در طول این دوره زن حدود 150 تخم مرغ تولید می کند و دوره تولید ممکن است به 52 هفته افزایش یابد. 200 تخم مرغ به طور کلی ، گله اردک برای دو فصل متوالی به دلیل گرایش به چاقی و افزایش چربی شکمی که بر میزان باروری و تولید تخم مرغ تأثیر منفی دارد، توصیه نمی شود.


اردک هندی از این برای بلدرچین خود معاف است و می تواند برای چندین فصل متوالی تا چهار فصل افزایش یابد.

ویژگی های پرورش اردک در انواع نژاد اردک

1- رشد سریع و افزایش وزن.

2 – افزایش بهره وری از تبدیل مواد غذایی، جایی که گله گوشت می تواند 1 کیلو گوشت از مقدار خوراک 2،2 کیلوگرم دریافت کنید.

3 – با توانایی مقاومت در برابر شرایط محیطی نامطلوب در مقایسه با سایر انواع مرغ ، که در آن سردی، رطوبت و جو گرم است، مشخص می شود.

4 – با توانایی مقاومت در برابر بسیاری از بیماری هایی که اکثر انواع دیگر مرغ ها را تحت تاثیر قرار می دهد مشخص می شود.

5 – دوره انکوباسیون کوتاه جوجه ها، و دوره انکوباسیون کم هزینه است، جایی که نخود ها پس از تخم مرغ فقط 4 روز در تابستان و 10 روز در زمستان گرم می شوند.

6. اردک می تواند بر روی حشرات، کرم ها، پشه ها، لارو و بقایای برخی از ریشه های گیاه مانند سیب زمینی تغذیه کند.

7 – اردک دارای ظرفیت بالایی برای چرا، که در آن می تواند 15 تا 100 درصد از نیازهای خود را در حین حمایت مالی دریافت کند. اردک ها، همراه با غازها و پرندگان مرغی، پرندگان داخلی هستند که توانایی تبدیل غذا را دارند که برای محصولاتی مانند حشرات و انگل ها مضر است (غذای گوشت یا تخم مرغ).

8. اردک دارای توانایی کنترل گیاهان آبزی در حوضچه ها و دریاچه ها در هنگام شنا است و آنها را برای انواع ماهی ها مفید می سازد. اردک همچنین از طریق تغذیه آنها از کانال های آب از جلبک های سبز و گیاهان آبزی تمیز می کند.

9 – می تواند از پرهای به عقب و کوتاه برای اردک در تولید بالش، تشک و لباس استفاده می شود.

10. اردک غنی از عناصر معدنی می تواند برای لقاح مزارع میوه و سبزی استفاده شود.

11 – اردک ها ممکن است در کنار غازها در تولید آنچه که به عنوان کبد چرب یا انعقاد شناخته می شود استفاده شود که یک محصول محبوب در بسیاری از کشورهای جهان مانند فرانسه است، در حالیکه میزان تولید کبد حدود نصف قاشق و وزن بیش از 500 گرم است.

12 – اردک ها ممکن است در دکوراسیون برای برخی از سبدهای خود را از فرم زیبا و پر درخشان استفاده می شود.

 

انواع نژاد اردک

 

تقسیم بر اساس هدف از پرورش اردک در انواع نژاد اردک

1- پرورش انواع گوشت.

2- تولید تخم مرغ

3- گونه های زینتی.

اردک Muscovy

کشور مادری او آمریکای جنوبی است و نام علمی او Cairina moschata است. طول متوسط ​​مرد 31 سانتیمتر، طول متوسط ​​زن 23.6 سانتیمتر، وزن مرد 5.5 کیلوگرم است و وزن زن 3 کیلوگرم است. و رنگ پرها را در مرغ نر و مرغ ماده سفید، سیاه و آبی رنگ می گیرد و با وجود تن های پوست قرمز مردی در چهره مشخص می شود.

اردک روان در انواع نژاد اردک

رنگ پرها در مرغ نر ، سبز و آبی است و دارای پرهای قهوه ای است. مرد با یک جدا کننده پر از سفید مشخص می شود که سرهای تاریک را از بدن قهوه ای جدا می کند، در حالی که رنگ پرهای زن عمدتا خاکستری است. وزن متوسط ​​مرد 4.5 کیلوگرم است و زن حدود 4 کیلوگرم است. زن، تعداد کمی تخم مرغ را از 80 تا 110 تخم مرغ در سال تولید می کند.

اردک های پکن در انواع نژاد اردک

رنگ بومی آن پکن است و رنگ پرها سفید یا خامه است، رنگ پاها آن زرد یا نارنجی است و اردک با رشد سریع مشخص می شود و تقریبا در حدود 2 ماه به 2.5 کیلوگرم می رسد و عامل تبدیل حدود 1: 3 است. ، زن حدود 3.5 کیلوگرم است، زن حدود 180 تخم مرغ در سال است و به عنوان یک اردک تولید تخم مرغ در نظر گرفته شده است.

اردک الیسبوری در انواع نژاد اردک

بومی به بریتانیا، رنگ پرها رنگ سفید را می گیرد، پا و پاهای نارنجی است، وزن متوسط مرغ نر تقریبا 4 کیلوگرم است، زنانی حدود 3.6 کیلوگرم است.


11 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سلام خانم فاطمه جلالی منم یه اردک سفید دارم براش کنار حیاط جا درست کردم ولی خیلی تنهاس فک کنم مادس میتونم از اردک شما مراغبت کنم یا از خودمو بدم به شما تا تنها نباشن اگه خواستین با شماره من تماس بگیرید ممنون

سلام م ی اردک دارم نمیدونم نره یا ماده حالا خیلی بزرگ شده و میشه گف تقریبا 6 ماهشه پر هاش در اومده و سفیده و کاملا دستیه الان م دیگ جا نگهداریشو ندارم نمیدونم چیکارش کنم باغ پرندگان و بردم گفتن ببریدش باغ ابریشم باغ ابریشمم گف ما دیگ اینارو نمیگیریم حالا گفتن بدید ب ی آشنا یا بفروشید اما م میترسم سرشو ببرن شما جایی سراغ ندارید؟ اصفهان زندگی می‌کنیم و اردک ها عاشق آبن ولی ای سعی میکنه ا آب فرار کنه کلا ا آب بدش میاد فقط گاهی ک خیلی پراش کثیفه میره و خودش و… Read more »

سلام، متأسفانه در اصفهان جایی سراغ ندارم.
اردک رو باید از سنین کم معمولا از یک ماهگی به بعد به آب عادت داد. ولی خب مشکلی نداره اگه زیاد آبتنی نمیکنه
تو زمستان هم نسبت به هوای سرد مقاوم هستند ولی باید یک سرپناه در جای گرم براش تهیه کنید. در این باره سرچ کنید بحثش مفصله همچنین تعیین جنسیتش هم میشه از رو پرهای انتهای دم تشخیص داد البته همه نژادها ندارین. اگه نر باشه دو سه تا پر فر خورده تو انتهای دمش داره ولی ماده اردک اینطوری نیست.

سلام خسته نباشید😊
من دوتا جوجه ارک تقریبا دو هفته ای دارم که از شزوع هفته دومشون پررهای زیر گردنشون شروع به ریختن کرد و الان پوست گردنشون مشخصه ….
می تونه علائم بیماری باشه ؟
چی کار کنم؟

سلام ، چجوری میتونیم موقع خرید جوجه اردک خارجی ( اسرائیلی ) رو از جوجه اردک محلی تشخیص بدیم . خیلی به هم شبیه هستن .

سلام ببخشید من اردکم تقریبا یک سال و نیمشه و گویا به سن جفتگیری و ما ها رو گاز میگیره ، چجوری کاری کنم از عادتش دست بکشه؟
اردکم نره و یک ماده براش خریدیم تا جفت بشه ولی اردک ماده رو اذیت میکنه

Last edited 1 year ago by دنیل رادکلیف

با سلام دقیقا نمی توان برای رفع این رفتار پرندگان خانگی کاری کرد و این کاملا به شخصت پرنده بستگی دارد. بهتر است که به اندازه کافی غذا و آب در دسترس پرنده باشد و پرنده در معرض تابش نورهای شدید و صداهای بلند و مزاحمت قرار نگیرد.

نشانه ی بلوغ اردک ها چیه

با سلام، به طور متوسط اردک ها در سن 7 الی 8 ماهگی بالغ میشوند. نوع ماده آن شروع به تخم گذاری میکند و رنگ منقار آنها نیز کمی تغییر پیدا میکند.

تماس با کارشناسان فروش کارخانه